Lista ocen Mercedes Klasa A W168 1.4 82KM 60kW 1997-2004 (21) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Macius
Mikrovan 1.4 82KM 60kW
Moglny palic mniej w miescie. Na trasie 6-6.5, czasami 7. Ujdzie. Przeglady? Hmm... jak na razie moje koszty to: wymiana amortyzatorow z przodu (strzelone w momencie zakupu, sprzedawca poinformowal), dwukrotna wymiana oleju i wymiana akumulatora (sprzedawca nie poinformowal, a tez byl trafiony). No i raz klocki. Wszystko razem moze 2 tys przez dwa lata (w tym te cholerne amortyzatory ponad tysiac...) Chyba dobrze?
~Marceli
Mikrovan 1.4 82KM 60kW
Prócz wymiany części eksploatacyjnych nic się nie psuje. U mnie wszystko jeszcze fabryczne, lecz nie mam dużego przebiegu. Nie mnij większość Mercedesów A kupowana była na krótkie dojazdy, wiec nie jest wyeksplotowana. Wystrzegać należy się bardziej diesli czy przerobionych na gaz. Ten silnik pali bardzo mało jeszcze jeździmy ekonomiczne, bez częstego duszenia gazu do podłogi.
~Christophorus21
Mikrovan 1.4 82KM 60kW
Części są względnie tanie. Jest też duży dostęp do zamienników w przystępnych cenach. Jedyny problem to opinia wśród części mechaników, którzy boją się tego auta jak ognia. Poza tym panuje wśród nich przeświadczenie że do każdej naprawy trzeba opuszczać silnik co nie jest prawdą. Wiele rzeczy można spokojnie robić bez opuszczania silnika.
~miluch
Mikrovan 1.4 82KM 60kW
Dość wyskie spalanie w miescie ok 8/9 l. Na trasie przy spokojnej jeździe niewiele ponad 5l. Koszty np klocki przód w ASO z wymianą c.a. 500 pln. Poza ASO 120 pln ze wszystkim. Jednak trzeba sie troche naszukać tanich częsci.
~Łukasz3d3
Mikrovan 1.4 82KM 60kW
Silnikowo jak narazie przez 3 lata żadnych problemów. Spalanie na gazie około 7 litrów. Nic tylko wsiadać, tankować gaz i jeżdzić. Świetny samochód który nie sprawia praktycznie żadnych problemów.
~Saiien
Mikrovan 1.4 82KM 60kW
Jak dla mnie to powinien palić znacznie mniej. Ale to spowodowane jest słabym przyśpieszeniem, auto rozkręca się powyżej 3tyś obrotów. W związku z tym przy mojej nodze pali stosunkowo dużo.
~1211@wp.pl
Mikrovan 1.4 82KM 60kW
Tragedii nie ma... ale rewelacja zadna, za samo spalanie bylyby 3 gwiazdki, ale przez drogi nie kompetentny serwis(ASO) a takze poza sa tylko dwie.
~Vilge
Mikrovan 1.4 82KM 60kW
Niestety, chyba najsłabsza strona tego auta. Przy ciężkiej nodze i małych przebiegach po mieście, ponad 10 litrów to żaden problem.
~mariooop
Mikrovan 1.4 82KM 60kW
Tylko okresowe przeglądy i żadnych napraw od nowości. Poza wymianą oczywiście części, które się zużywają (opony, klocki, olej itp.)
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa A W168 1.4 82KM 60kW
~Jacek:)
Mikrovan 1.4 82KM 60kW
Jeżdze na gazie.Większe opony powoduja ze oszukuje licznik(zaniża),a takze ze potrzebuje wiecej siły na rozbujanie sie...