Lista ocen Mercedes Klasa E W210 (212) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 240 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pitolec
Sedan 2.9 Turbo-D 129KM 95kW
ogrzewanie bardzo dobre , szybko sie nagrzewa w zimie, dodatkowo programowalne webasto z pilotem to juz super gadzet i zima naprawde ulatwia zycie. jezeli chodzi o klime to juz troche gorzej... gdy chodzila bylo bardzo dobrze. chlodzila bardzo fajnie ale zaczela sie sypac. najpierw rozwalil sie osuszacz wymienilem sam koszt ok 100zł ale pozniej zaczely sie problemy ... z jednej strony lecielo lodowate powietrze a z drugiej cieple... podobno to...
~Kamil
Sedan 2.0 CDI 102KM 75kW
Ocena przeciętna za wentylację i ogrzewanie, bo niby mamy dwustrefowe sterowanie, ale w praktyce działa to w ten sposób, że oba pokrętła muszą być na podobnej w miarę pozycji żeby cokolwiek grzało/chłodziło. Nie ma szans, żeby np. kierowca miał na maksa włączone ogrzewanie, a pasażer się chłodził. W takiej sytuacji wszystko się wyrówna do pozycji środkowej i ze wszystkich wylotów powietrza poleci temperatura ni to chłodna, ni to gorąca.
~Maciej
Sedan 2.7 CDI 170KM 125kW
Samochód dość szybko się nagrzewa i trochę dłużej się chłodzi ale to wszystko jest w granicach normy. W moim egzemplarzu wariuje czasami nawiew i mimo ustawienia go na daną moc nawiewu, potrafi wiać mocniej lub słabiej ale usterka jest zdiagnozowana i wystarczy ją naprawić. Duży plus za klimatyzowany schowek w podłokietniku, chłodzi i to bardzo, np. puszkę z colą.
~zorro
Sedan 3.0 Turbo-D 177KM 130kW
Moje auto ma automatyczną klimatyzację, na którą nie można powiedzieć złej rzeczy. Mimo dużego wnętrza i czarnego lakieru, auto wychładza się szybko. U mnie brakuje webasto, stąd ocena na (4). Atutami są: funkcja rest i filtr węglowy - pochłaniający nieprzyjemne zapachy z zewnątrz. Podgrzewane fotele przednie przy skórzanej tapicerce, również radzą sobie wyśmienicie.
~HolyCrom
Sedan 2.2 D 75KM 55kW
Klimatronika nie ma. Ogrzewanie jest sprawne, klimatyzacja oczywiście też jest. Nagrzewnica w w210 jest raczej sporawa więc ogrzewanie wnętrza nie trwa długo, wręcz chwilę. Klima też bardzo szybko działa, ale regulacja dokładna byłaby spełnieniem marzeń :). Chciałbym jeszcze żeby było więcej pozycji ustawienia nawiewu i więcej kratek może na tył, dla pasażerów.
~warning74@wp.pl
Sedan 2.2 D 95KM 70kW
Aby wszystko smigaoło jak nalezy podstawa to wymiana filru przeciwpyłkowego, szyby nie beda parowac.Dodatkowa wentylacja jest w podłokietniku,strefowa na lewa i prawa strone, nie mam klimy bo nie potrzebuje, dla 3 letnich dni, szyberdach załatwia cała sprawe ! odpada problem z odgrzybianiem,nabijaniem klimy.W zime wnetrze nagrzewa sie dłuzej (diesel) ale jest ok.
~PLASTYK
Sedan 2.9 Turbo-D 129KM 95kW
DWIE NIEZALEŻNE NAGRZEWNICE(PRAWA I LEWA STRONA)DO TEGO NAWIEW NA TYŁ I POD TYLNE FOTELE I NA DESER PODGRZEWANY LUB CHŁODZONY SCHOWEK W PODŁOKIETNIKU ORAZ PŁYN SPRYSKIWACZA A WSZYSTKO TO WSPOMAGANE JEST PRZEZ WEBASTO BO OSZCZĘDNY TDI NIE WYTWARZA TYLE CIEPŁA ...LATEM CIESZY WYDAJNA KLIMA ...PÓŁAUTOMATYCZNA W STANDARDZIE I CZEGO JESZCZE POTRZEBA ????
~Bonzo
Sedan 3.2 224KM 165kW
Nie ma tragedii. Grzać grzeje. Chłodzić chłodzi. Robi to dość skutecznie. Klimatronik mam sprawny. Bajerem swoistym jest funkcja REST umożliwiająca grzanie samochodu pozostawionego na postoju ciepłem z nagrzanego po jeździe silnika. Dobre przy powiedzmy niezbyt długich postojach auta w zimie (pod marketem itp).
~Andrzej
Sedan 2.3 150KM 110kW
Mamy ciepło, więc co do grzania trudno powiedzieć jak sie auto zachowa zimą, jednak temp. pracy osiągana jest już po paru set metrach - tak szybko nagrzewającego sie silnika jeszcze nie miałem - więc bardzo pozytywnie. Klima natomiast działa rewelacyjnie - bardzo szybko schładza kabinę do pożądanej wartości. Rewelacja.
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa E W210
7,8
11,0
13,8
~Rafał
Sedan 2.0 CDI 115KM 85kW
Klima manualna. Chłodzi dość szybko ale nagrzewa zdecydowanie wolniej niż w w124. przy -5 w w124 po 2-3 minutach przykręcałem ogrzewanie bo robiło się gorąco tu potrzeba 5 minut żeby zaczęło lecieć letnie powietrze i to przy włączonym dogrzewaniu wnętrza. Klimatyzowany schowek i nawiew dla pasażerów a tyłu to istny szał.