Lista ocen Mercedes W124 (354) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 463 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hahahaczyk
Sedan 2.6 160KM 118kW
Dawno nie jeździłem tak dobrze wyciszonym autem. Pomimo stylizacji na \"bunkier hitlera\" szum powietrza jest wyraźnie słyszalny powyżej 160 i dochodzi z szybra (nie wiem czy nie będę musiał się nim zająć). Silnik pracuje bezgłośnie, natomiast jeśli szeroko otworzymy przepustnicę zaczyna warczeć w okolicach 3000obr./min. - tak jak powinien :)
~Grześ
Sedan 3.0 D 113KM 83kW
Tu 6 bym postawił gdyby było można,odpalamy silnik diesla,a w środku nic nie słychać,przy 170km/h można rozmawiać bez podnoszenia głosu,ja delektuje sie niezakłóconym dźwiekiem z oryginalnego radia(becker) w passacie tdi z 2000r jest o wiele głosniej,no ale to nie MERCEDES w koncu tylko vw, 85r a wyciszeniem wyprzedza innych o 20 lat w przód
~premier76
Sedan 2.5 D 94KM 69kW
Gdyby była możliwość dałbym 4,5. Jest bardzo cichy do 90 km/h, potem robi się głośniej. Z drugiej strony powyżej 120 km/h wycisza się i można jechać 170 km/h słuchając ściszonego radia i rozmawiać z pasażerami tylnych siedzeń. Także pełne otwarcie szyberdachu nie wpływa na komfort jazdy przy dużych prędkościach.
~jarek@jgp.pl
Sedan 3.0 D 113KM 83kW
Mimo, że auto ma 291 tysięcy przebiegu i 16 lat nic nie stuka i nie trzeszczy. Dawniej używano chyba lepszych materiałów. Szum owiewającego powietrza jest prawie niesłyszalny do 120 km/h. Powyżej jest trochę głośniej. To samo dotyczy silnika. Najszybciej jechałem 170 km/h (nie piszę gdzie) i można było słuchać radia.
~grigori
Coupe 2.3 132KM 97kW
po odpaleniu słychać silnik ale momentalnie łapie temperaturę przez co silnika praktycznie nie słychać wewnątrz, szumu dobrych opon też nie będzie słychać wewnątrz, plastiki też nie trzeszczą tak że bez problemu można rozkoszować się fabrycznym audio nawet przy otwartych szybach w lecie
~Franz
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
rewelacji nie ma, choć i tak jest nieco ciszej niż w 190 z podobnym silnikiem, chociaż miałem okazję jechać Audi B4, VW Golfem III i Passatem B5 wszystkie TDI 1,9 i powiem szczerze, że klekot klasycznego diesla jest znacznie przyjemniejszy dla ucha od wibracji jakie dostarczają TDI z połowy lat 90
0,0
~pwsc@vp.pl
Sedan 2.3 132KM 97kW
Znośnie...Silnik tak 3 minuty po rozruchu jeszcze głośno chodzi,a potem nie wiadomo czemu cichnie...We wnętrzu cicho,tylko wkurzają nieszczelne uszczelki-zmora!Przy wkręceniu się na obroty robi się głośno a przy prędkości rzedu 200km/h trzeba już rozmawiać GŁOŚNIEJ.Znam auta lepiej wyciszone.
~pwsc@vp.pl
Sedan 2.3 132KM 97kW
~scantel@post.pl PiotrK
Sedan 3.0 180KM 132kW
Znakomite. Podwójna przegroda między silnikiem a kabiną robi swoje. Większość benzyn jest głośniejsza. Niestety słyszę hałas od opon ale to wina samych gum (jeżdzę na Dębicy Furio i nie polecam - są głośne ale dobrze się trzymają. Po prostu twarda guma i ostre krawędzie bieżnika)
~Dawid
Coupe 3.0 24V 220KM 162kW
Wyciszenie na poziomie odpowiednim do stylu jazdy. Cruizing świetny do słuchania muzyki, predkości autostradowe akceptowalne, najmilsze dla ucha jednak żwawe przyspieszanie, wtedy juz o nastrój dba syntezator dźwięku znajdujacy sie pod maską.