Lista ocen Opel Corsa B Hatchback 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW 1994-2000 (99)

~eosrulez
Hatchback 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Ogólnie auto nie jest samo w sobie złe, szczególnie w mojej wersji wyposażenia i tym silniku. Łączy nieco mocy do małych szaleństw z ekonomią na trasie (w mieście można o dobrym spalaniu zapomnieć) i tanimi naprawami. Więcej w poszczególnych opisach.
~Mariusz Bisko
Hatchback 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Posiadam autko około 4 miesiące. Za 1200zł z kompletem kół letnich od bardzo uczciwej osoby udało mi się nabyć na prawdę zadbany egzemplarz z 1998 roku silnik 1.4 16V (90KM) bez LPG w wersji 3D sport. Od momentu zakupu licznik pokazywał autentyczny, udokumentowany przebieg 135.800km co jest na prawdę na plus. Od razu wymieniłem komplet filtrów, rozrząd nie wymagał wymiany, olej jaki zastosowałem to Valvoline 5W-50 do aut sportowych wraz z...
~giorgus
Hatchback 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Przez pięć lat dojeżdżałem do pracy na odległość 300 km dwa razy w tygodniu tam i spowrotem - nigdy auto mnie nie zawiodło. Auto mam wyposazone w instalację gazową (przebieg 85 tys). Przeglądy robię raz do roku - do tej pory musiałem tylko raz dokonać regulacji. dwa razy zdarzyło się że przez instalację gazowa komputer zasilania złapał błedy, ale wystarczyło je tylko wykasować i cała naprzód
3,8
~manyek
Hatchback 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Silnik nie jest zbytnio ´wykręcony´. 60KM przy pojemności 1,4l... ale to w koncu 8V, ale mozna za to liczyc na duze, bezawaryjne przebiegi. Ten sam silnik byl montowanych w wiekszych astrach, tam byl zbyt slaby ale w corsie - jak najbardziej OK. Elastyczność: w miescie bardzo dobrze, na trasie przecietnie, generalnie dobrze. (Silnik)
3,6
~mr_lukas
Hatchback 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Jeśli chodzi o silnik i jego pracy to nie moge pochwalic ale tylko mojego modelu 1.4 16V typu X14XE 90 KM wersja SPORT ale tylko z nazwy.Nie jestem, kierowca rajdowym ale lubie troche przydusic a własciwie miec swiadomosc ze jak potrzeba to auto jedzie o tym silniku nie moge tego powiedziec niby koni duzo momet dosc wysoki ale wszystko w przedziale wysokich obrotów i tu jest problem zeby jechac to trzeba duscic.Dosc czesto słysze jak stuka... (Silnik)
~Łukasz "che"
Hatchback 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Kupilem to autko zupelnie przypadkiem, rozgladalem sie za czyms innym ale jakos tak zobaczylem i mnie urzeklo. naprawde godne polecenia jesli ktos szuka czegos nie duzego. Polecam cos z silnikiem 1,4 16V, jest mocny i nie pali duzo, Aha jesli ktos by chcial zakladac do tego gaz to odradzam. Po pierwsze szkoda gazowac taki silniczek a po drugie malo sie to oplaca, koszt instalacji to okolo 3500 tys.
~gela@op.pl
Hatchback 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
zbyt często wymiana rozrządu, miało być co 120 tys, później Opel zmienił na 60 tys. Corsę mam od nowości już 10 lat i nie wymieniłbym jej na żadne inne używane małe auto w tym wieku.
~inferno855
Hatchback 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Typowy wysokoobrotowiec... jazda zaczyna sie powyzej 3,5 tys obrotow a im blizej czerwonego pola na na obrotomierzy tym lepiej :) (Silnik)
3,7
~fan_groclinu@op.pl
Hatchback 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
zadowolony jestem tylko dużo pali to jedyny drobny mankament ale pokochałem go i z tym muszę żyć 180 jechałem bez problemu wiec mimo latek ciag ma
2,9
~macnow30
Hatchback 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Pracuje całkiem dobrze, ma swoją moc. Nie łyka w ogóle oleju, nie ma specjalnych dziur w obrotach. Na jałowym biegu potrafi dziwnie się zachowywać, zwiększa i zmniejsza obroty. Zimą odpala bezproblemowo, chociaż dużo pali. (Silnik)
Opel Corsa B Hatchback