Lista ocen Opel Omega B (545) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 649 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tunioo
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Jesli sie nie robi ich na bierzaco, a samochod swoje lata juz ma, co wiecej ma spore wyposazenie... To mozemy w niedlugim czasie sie niemile zdziwic ze juz nic w nim nie dziala. Kupilem samochod w ktorym z wyposazenia malo co dzialalo, na dzien dzisiejszy dalej doprowadzam je do przyzwoitego stanu. Auto dla majsterkowicza.
~szybki10
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Drobiazgów jest sporo, głownie czujniki w silniku, także polecam liste błędów i radzenie sobie z tym samemu bo możemy sporo stracić. Z omegą trzeba nauczyć się żyć:) Często przepalają się żarówki w kabinie, bezpieczniki itd. Podobno w 80% omeg nie działa tylnia roletka na szybe, moja jak narzie działa bez problemu.
~courbet@vp.pl
Sedan 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
pokrycie jakąs gumą niektorych plastikowych czesci w kokpicie bylo jakas pomyłką - łatwo sie rysuja co potem szpeci strasznie, pozatym zamek schowka sie oberwal a po czasie odleciał co raczej tez nie powinno miec miejsca, chorym pomysłem jeszcze jest fakt ze aby otworzyc bagażnik trzeba zgasic silnik i wyciągnąc kluczyki
~marekzuchowicz@interia.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Kupiłem auto tanio w super stanie wizualnym ale niestety w opłakanym stanie technicznym(Nie kupie więcej samochodu z niepewnego żródła)Wszystkie przypadłosci omegi musiałem naprawiac :zepsuty schowek,niesprawny pilot centralnego,zapalająca się lampka ABS,awarie oświetlenia wnętrza,niestety pojawia się korozja.
~Liseh
Sedan 3.2 V6 ECOTEC 218KM 160kW
W zasadzie przez 2 lata użytkowania auto nie sprawiało kłopotów. Dopiero w momencie wystawienia auta na sprzedaż zaczęły się drobne kłopoty. Między innymi zepsuł się kolorowy wyświetlacz nawigacji. Nowy w ASO 8544 zł !!!! Na szczęście udało się go skutecznie naprawić u znajomego elektronika.
~agbaro@mail.ru
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Zespawała się żaróweczka w lampce podświetlenia progu w tylnych prawych drzwiach w wyniku czego trochę przysmażył sie kabelek do niej. Robił zwarcie i walił bezpiecznik, a to ten sam bezpiecznik co steruje centralnym zamkiem. Regulacja linki ręcznego tak zardzewiała, że jest nierozkręcalna.
~Vaterlo -expert- :-)
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
No niestety to nie audi ani mercedes drobiazgi sie psują choć nie tak jak fiaty Zamki schowków, elektryka stacyjki(w każdym oplu coś mi się działo) kadet to mi sie nawet dymił-delikatnie, uszczelka pod klawiatura, łacznika stabilizatora- to nistety pada dosyc czesto- ale nie sa to jakies drogie czesci
~maraboot@poczta.onet.pl
Sedan 2.0 i 115KM 85kW
w ciągu pół roku i 15tyś km : wymiana spryskiwacza przód i wyłącznika klimatyzacji z powodu spalonej lampki; kołysania wolnych obrotów nie usunął serwis, lecz rozumny mechanik, który sprawdził gumowe połączenia wężyków od serwa hamulców i stwierdził pęknięcia, po wymianie tych gumek jest idealnie
~Waldemar
Sedan 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW
Słaba jakość plastików, szczególnie tych na boczkach drzwi, przecierają się i odbarwiają, po czasie zaczynają też grzechotać rygielki na nierównościach. Wysypał się też czujnik płynu chłodzącego, i czujnik zużycia klocków hamulcowych. Na szczęście nie są to duże koszty nawet w ASO.
~darek-opole
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
same drobne sprawy ,i więcej mechanicznych niż elektryki i elektroniki. kiepskiej jakości podnośniki klapy , zacinające się sterowanie lusterek, głośna dmuchawa ,urwana klapka schowka ,urwana klamka ,pęknięty wężyk spryskiwacza ,i inne drobne awarie. no ale jeżdżę już 7 lat.