Lista ocen Opel Zafira A (20) - Karoseria

Na liście zabraknie 457 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andre
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Solidnie zabezpieczona karoseria pierwsze objawy małych ognisk rdzy pojawiły się po 14 roku od nowości w tylnej części pod zderzakiem, pod listwami nadkoli, i błotniki przednie przy progu bo tu największe obciążenie wilgocią. Kontrolując to i zapobiegając można dużo przedłużyć dobry stan karoserii. Elementy gumowe i plastiki natłuszczam dwa razy do roku i są w stanie dobrym już 20 lat.
~Piotr
Van 1.8 16V 125KM 92kW
jak na 16 letni samochód to mocno mnie zaskoczył brak korozji. Jedyną korozję jaką znalazłem to na układzie wydechowym który wygląda na fabryczny. Gumy , uszczelki i wszelkie czarne plastiki wygląda jak nowe. Wyjątek stanowią małe gumki od klaksonu na kierownicy które spękały ale może od nerwowej Niemki która nią przede mną jeździła :)
~maciejisko
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Gnije z każdej strony, nadkola robione już dwa razy i za każdym razem po zimie rdza wyłazi że zdwojoną siłą. Zawieszenie również gnije co jest dodatkowo niebezpieczne... uwaga na przewody hamulcowe, oryginalne są metalowe i gniją do potęgi... wiem bo mało się nie znalazłem na tamtym świecie jak mi przewód pękł bo zgnił po zimie.
~nivomat
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Pozytywnie. Jak na opla dobrze zabezpieczona antykorozyjnie. Incydentalna korozja zdarza się w okolicy dołów drzwi i przednich błotników (kamienie wyrzucane z pod kół szkodzą). Od spodu ani grama rdzy. Sam lakier metalizowany, także trzyma się bardzo dobrze.
~Mateusz
Van 2.2 16V 147KM 108kW
Super duzo miejsca we wnętrzu na pierwszym jak i na drugim rzędzie . Trzeci rozkladany rząd raczej dla dzieci lub niższych osób. Bagażnik bardzo duży. Przewiozłem lodówkę bez problemu .
~Mihail
Van 1.6 16V 101KM 74kW
Jak powiedział mi mechanik oglądając auto pod czas sprzedaży, jak dla Opla stan bardzo dobry. Ale opel zawsze opel trochę rdzę się znajdzie.
~Misiek
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Są wykwity rdzy w porównaniu do Fiata Marea który był starszy i nie miał prawie wogole rdzy.
~Sol
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Kilka rdzawek. Trzeba się dobrze przyjrzeć. Auto ma 16 lat. Relingi lepsze niż w fordzie.
~Pepe
Van 1.8 16V 116KM 85kW
Jak to Opel - trochę gnije, szczególnie w okolicach listw przy progach. Noc strasznego.
~Bartek
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW