Lista ocen Peugeot 406 (379) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 574 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ADUSH
Kombi 1.8 16V 110KM 81kW
Samochód zawodny. Co roku na naprawy niezwiązane z normalną eksploatacją szło przeszło około 1500 zł, albo uszkodzeniu uległ komputer, albo inne podzespoły, aż w końcu padł silnik przy 235 tys km i należało wstawić nowy.
~Boro_89
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Poważne usterki... Kiedyś zepsuło się wspomaganie, kupiliśmy auto z niedziałającą klimą, chyba nie wiele więcej. To auto pokonało w ciągu 3.5 roku 120 tyś. km, a pozatym ma 11 lat... mimo wszystko wciąż jest dobrze. :)
~vectragt1989@o2.pl
Kombi 2.0 16V 132KM 97kW
po kilku dniach urzytkowania padł kodowy reczny imobilajzer naprawa kosztuje 300 złoty a usuniecie 400 tylko nie w serwisie najlepszym wujsciem jest go usuną bo nie gwarantują ze po kilku dniach znowu nie padnie
~Konik
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Jak narazie (puk puk odpukać) jedyna poważna usterka to urwany amortyzator (pierwszy raz w życiu coś takiego widziałem)... pociągneło to za sobą kilka innych usterek ale z poważniejszych jak na razie to jedyna.
~Grald
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Kilka razy zawiódł - sterowanie elektroniką silnika - wymiana komputera, główny sterownik ABS, kilka razy sakoczył mnie w trasie odmawiając posłuszeństwa Generalnie pomimo wygody, sylwetki ergonomii - mam go serdecznie dość
~były fan samochodów Peugeot
Sedan 1.8 90KM 66kW
stuki w zawieszeniu z przodu i tyłu (drążki wytrzymują 2 lata) , wymiana łożysk piast po 30 tys. km. , wycieki oleju z półosi i wiele innych problemów. W końcu poczułem się wolny - SPRZEDAŁEM go i jestem bardzo szczęśliwy!
~Grzegorz
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Nie miałem żadnej poważnej usterki. Wymieniłem jedną rolkę prowadzącą pasek. Wymieniłem też amortyzatory z tyłu, mimo iż były sprawne to wydawały denerwujące dźwięki. Poza tym tylko elementy eksploatacyjne.
~Paweł Matusiak. gg 7895179
Coupe 2.0 16V 132KM 97kW
Mój egzemplarz był niestety naprawiany najtańszym kosztem chyba u praktykantów z zawodówek. Teraz mniej więcej doprowadziłem go do porządku (polecam części SKF-a) i nic się nie dzieje.
~Andrey
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Nic poważnego dotychczas się nie wydarzyło. Może od razu tutaj dodam sprawę korozji... a w zasadzie jej brak. Samochód jest świetnie zabezpieczony i nie przewiduje żeby coś miało się pojawić
Dziennik kosztów dla Peugeot 406
6,8
9,4
9,2
~jaruga60@o2.pl
Sedan 2.0 16V 136KM 100kW
Na razie spoko, nic się nie psuje, jednak alufelgi originał nie mają środkowych otworów, poważny kłopot z wymianą opon, gdzie oni umieścili uchwyt otwierania maski, ludzie uważajcie na kręgosłup !!!!!!!