Lista ocen Peugeot 406 Sedan 1.8 90KM 66kW 1997-2001 (33) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 75 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aragorn
Sedan 1.8 90KM 66kW
Tutaj uczucia mam mieszane. Po pierwsze bierze olej. Samo w sobie nie jest to moze ustreką ale w takim aucie (nie tanim) irytuje. Szybko przepalają się elementy układu wydechowego a ja na rajdowe odgłosy jestem już za stary. Po trzecie zdarzają się kłopoty z elektryką Niby komputer pokazuje OK a mi się ciągle włącza wentylator (no może ostatnio mniej jak poczyścili elektrykę), trochę tłucze się zawieszenie
~Kret14_2005
Sedan 1.8 90KM 66kW
Wracałem z Białegostoku do domu. Gdzieś 20km za białymstokiem coś strzelilo mi w tylnej części auta. Peugeot przechylił się na jedną stronę. Wsiadłem w samochud i przejecheałem jeszcze 150km zanim dotarlem do znanej mi stacji naprawa. Okazało sie ze strzeliła mi tylna spręzyna. wyminili mi tą część i nic pozatym się nie uszkodziło na polskich drogach. Świetne AUTKO!!!!
~Grzesiek
Sedan 1.8 90KM 66kW
Nic co nie wynikałoby ze złego traktowania przez właściciela. Pięć lat i 140 tys przebiegu i żadnej niespodziewanej awarii. Całokształt psuje wskaźnik przebiegu, który bez powodu w czasie jazdy przestawił się z 80 tys na 290. W serwisie zaproponowali wymianę tego i owego za jedyne 5 tys PLN.
~rpyra@wp.pl
Sedan 1.8 90KM 66kW
Przy ok 160000km wymieniałem łożysko sprzęgłowe, ale najprawdopodobniej jest to zasługa mojej żony, która jeździ tym samochodem od 5 lat po mieście i na światłach obowiązkowo ma wyciśnięte sprzęgło, dopiero teraz chyba oduczyła się tego nawyku
~były fan samochodów Peugeot
Sedan 1.8 90KM 66kW
stuki w zawieszeniu z przodu i tyłu (drążki wytrzymują 2 lata) , wymiana łożysk piast po 30 tys. km. , wycieki oleju z półosi i wiele innych problemów. W końcu poczułem się wolny - SPRZEDAŁEM go i jestem bardzo szczęśliwy!
~Sebosand
Sedan 1.8 90KM 66kW
Poważniejszy problem miałem z instalacją gazową ale to nie jest część seryjna w samochodzie. Często trzeba wymieniać elementy zawieszenia, wszystko przez nasze kochane polskie drogi
~JAREK_P
Sedan 1.8 90KM 66kW
bałem sie o amortyzatory po takim przebiegu (oryginalne po 125.000 !!!!)a na ostatnim przeglądzie wzystkie miały sprawność powyżej 60% (b.dobra)
~krzychu24@vp.pl
Sedan 1.8 90KM 66kW
Po 120 tyś poszedł uszczelniacz miedzy silnikiem a skrzynią , przy okazji wymiana sprzęgła i po wymianie hula jak dawniej
~smierzej@o2.pl
Sedan 1.8 90KM 66kW
wymiana sprzegła po ok.100000 , awaria uszczelniacza kolumny kierownicy - koszt naprawy + koszt pracy ok.700 zł

Usterki Peugeot 406

Peugeot 406 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~lembi
Sedan 1.8 90KM 66kW
zero napraw , wymiana niektorych elementow zawieszenia jest przy stanie polskich drog nieunikniona ,wiec nie bralem tego pod uwage
Peugeot 406 Sedan