Lista ocen Peugeot 407 (260) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 323 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~WK.
SW 1.8 16V 125KM 92kW
Dobrze. W Ibizie narzekałem po przekroczeniu 105-110 km/h. Było za głośno. Dlatego oprócz wielości auta było to kryterium podjęcia decyzji o zakupie większego i bardziej komfortowego. Przy małych prędkościach silnik cicho pomrukuje i słychać, że jest bardzo dobrze wytłumiony - można odnieść wrażenie, że wręcz idealnie. Ale na biegu jałowym benzynowy Cee'd 1.6 był o wiele cichszy (prawie jak elektryczny silnik). Jednak można to podsumować:...
~Andy
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Uważam że jest super. Kolega który dał peugotowi jedną gwiazdkę chyba się upił albo coś ćpa, o ile w inne rzeczy można jeszcze uwierzyć jak np z tym układem kierowniczym itd, to jak już czytam co ten koleś pisze że auto jest głosne to mi sie smiac chce, od razu widać ze lamer i w życiu nie jeździł tym autem, może jakis koleś z 407ki mu żonę przeleciał, i teraz niepotrzebnie wyzywa się na aucie. Auto jest świetnie wyciszone. Nawet przy...
~kotem
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Do środka nie dociera prawie nic, silnik słychać dopiero w ostatnich 2 tysiącach obrotów, zawieszenie jest tak skomplikowane, że wszelkie dźwięki z drogi rozbijają się gdzieś po poszczególnych elementach, jak już coś słychać, to znaczy, że jakiś element jest już mocno zużyty. Żeby coś zatrzeszczało we wnętrzu to trzeba pojechać po tragicznej drodze i jedyne co się wtedy odezwie to zwinięta roleta panoramicznego dachu, która ma za dużo miejsca...
~Maciek
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Wyciszenie oceniam jako doskonałe - dopiero w okolicach 200km/h zaczyna być głośno, natomiast podczas wolniejszej jazdy ani dźwięk silnika ani szum powietrza nie jest dokuczliwy, można się delektować systemem audio, który jednak u mnie został praktycznie całkowicie (bez jednostki głównej) wymieniony, więc nie wiem jak to jest w przypadku fabrycznego zestawu. Być może dodatkowo zrobione wyciszenie (drzwi, bagażnik) daje tak dobre rezultaty.
~Roman
Sedan 3.0 V6 24V 211KM 155kW
W samochodzie jest bardzo cicho może ze wzgledu na b. cicho pracujący silnik. Zawieszenie też pracuje cicho i sprężyście nawet na naszych dziurawych drogach. Dobiegające nieraz denerwujące stuki z tyłu samochodu okazały się stukającym siedziskiem tylnej kanapy (niezbyt stabilne mocowanie). Jednak gdy na tym stukającym tylnym fotelu siedzi tęga teściowa, to hałasy zanikają!
~bartus-1987_1987@tlen.pl
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Jest bardzo cichy ..mam Seata Toledo II i juz w nim bylo cicho ale w 407 jest az za , nic nie slychac. Zeby uslyszec silnik trzeba wylaczyc ,bardzo dobre zreszta radio z MP3 !!! , i wsluchiwac sie . Troche brakuje mi burczenia benzynowego silniczka tak jak to mialo miejsce w seacie przy 4 tys obr...ale to maja wszystkie diesele :(
~HaysTo
Sedan 2.0 16V 136KM 100kW
I tu druga, po widoczności, największa wada modelu, a właściwie skrzyni. Już w silniku 2.2 skrzynia posiada 6 biegów, co znacząco obniża obroty przy jeździe 120-140 km/h. Jednak w tej wersji mamy 5 biegów, co sprawia, że jadąc 110 km/h mamy około 2,6k obrotów. Wyciszenie silnika jest słabe, słychać także szumy.
~zagrom
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
W srodku jest Cichutko. Bezramkowe szybki nie spowodowaly zwiekszenia glosnosci w srodku samochodu. Jedyne co mnie denerwuje to dosycz glosna praca zawieszenia. Na nierownej nawierzchni glosno pracuje, co napoczatku odbieralem jako usterke, jednakze po kilku wizytach w warsztacie okazalo sie ze ten typ tak ma!!!
~Valentinho
SW 1.6 HDi FAP 109KM 80kW
W tej klasie nienajgorzej, choć słychać nieprzyjemne buczenie charakterystyczne dla common rail\'ów II generacji przy głębiej wciśniętym przyśpieszniku. Szum powietrza przy 160 km/h nie dziwi w tej klasie pojazdu. Peugeot\'owskie turbo tradycyjnie przypomina policyjną syrenę. Trzeba uważać, żeby zauważyć prawdziwą.
Dziennik kosztów dla Peugeot 407
7,6
9,1
11,5
~Pierwszyfrancuz
Coupe 3.0 V6 24V 211KM 155kW
O tak, jest to kolejna mocna strona tego modelu samochodu, cicho a nawet bardzo cicho, przy 150 jest po prostu cicho, silnika prawie w ogóle nie słychać, tylko trochę szum powietrza, w porównaniu audi a 4 z 2005 roku jest znacznie głośniejsze (diesel) spokojnie, można normalnie rozmawiać :)