Lista ocen Renault Clio II (439) - Widoczność

Na liście zabraknie 688 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hanzaszn
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Ogólnie widoczność przez boczne szyby i tylnią szybe bardzo dobra - dużym plusem jest również lusterko asferyczne kierowcy jeżeli dobrze napisałem - tj na specjalnym polu widać w nim martwe pole itd. W praktyce wygląda to tak że jadąc prawym pasem widzimy w lusterku co się dzieje na środkowym i jeszcze lewym. Mały minus dla przedniej szyby - jestem dość słusznej postury osobą 185cm wzrostu, 90 kilogramów wagi, więc przy zatrzymaniu na...
~Michał D.
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Ciężko wyczuć przód pojazdu. Widoczność do tyłu bardzo dobra. Duże lusterka z Megane są bardzo funkcjonalne i proste w budowie. Światła rewelacyjne pod warunkiem ,że nie są to soczewki. Soczewkowe lampy powodują duży kontrast między oświetloną jezdnią i nie oświetloną co utrudnia jazdę w nocy. Tradycyjne lampy na żarówkach H4 dają skuteczne oświetlenie bardzo równomierne i skuteczne o słabych obrysach na granicy snopu rzucanego światła co...
~jamki
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Mam 183cm wzrostu. Na większości świateł muszę się prawie opierać brodą na kierownicy jeśli jestem pierwszy, a sygnalizator nade mną. Duże słupki i lusterko wsteczne utrudniają rozglądanie się. Układ oczyszczania tylnej wycieraczki jest do bani (spryskiwacz+wycieraczka), choć winna jest mocno wyprofilowana szyba. Z parkowaniem bez kłopotów.
~alojzy
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
Komfort jazdy jest dobry, siedzenia są wygodne, miejsca z przodu nie brakuje czego nie można powiedzieć o tylniej części samochodu, widoczność bdb. wnętrze w miarę dobrze wygłuszone, silnik 1.5dci ma wysoką kulturę pracy, samochód posiada wszystko co potrzebne, el. lusterka, szyby, klimatyzację, jest dobrze ;)
~Ursus
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Bardzo dobra widoczność. Miałem okazję jeździć służbowym Citroenem C3 lub C4 i tam takiej widoczności dobrej nie ma. Ideałem jeśli chodzi o tej klasy auta to i tak był dla mnie stary poczciwy Fiat Tipo. W Clio dla osób wysokich problemem może być czasami lusterko wsteczne, które może przeszkadzać w niektórych sytuacjach.
~mahattma_gandhi
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
widze wszystko :) z kazdej strony doskonale mozna wyczoc tyl przy parkowaniu, porzod tez widac az do konca maski (moze dlatego ze wysoki jestem:p) przeswity tez ok.W porownaniu z Tojata Yaris w ktorej porownujac do clio nic nie widac to rewelacja. Swiatla oswietlaja droge rownomiernie i daja poczucie bezpieczenstwa.
~Milo Wrocław :)
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
z przodu spoko dzięki regulacji fotela w 3ch płaszczyznasz można sobie widok zmieniać dowolnie, zależnie od upodobania. po bokach spoko, lusterka spoko rozmiarów i wszystko w nich jest czytelne, dzieki sprytnym zagłówkom tylnym widoczność do tyłu jest taka jak do przxodu, czyli bez zarzutu.
~Dario
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
Widoczność do przodu bardzo dobra, jeśli chodzi o tył to cofam tylko na lusterka i tu duży plus - nie ma nic przyjemniejszego niż parkowanie tym samochodem tyłem na parkingu nawet w najciaśniejszych miejscach. Doskonale widać w lusterkach bocznych krańce samochodu.
~Adrian
Storia 1.2 58KM 43kW
Nie ma możliwości regulacji wysokości siedzenia (przynajmniej u mnie). Mając 183cm wzrostu siedzi się bardzo wysoko. Wrażenia z jazdy jak w wielkim off-roadowym aucie. Do jazdy po mieście super bo wszystko widać
~Gutekf
Hatchback 1.1 58KM 43kW
Super. Tu nie ma co się rozpisywać. Auto dobrze przeszklone, krótkie, zwinne. Absolutnie wszędzie się można wcisnąć na parkingach. Zmieniłem teraz auto na Saaba 9-5 i od razu poczułem, że tamte czasy już nie wrócą.