Lista ocen Renault Laguna II Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW 2001-2007 (123) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 135 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maciusb@go2.pl
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Brak zastrzeżeń. Nic nie haczy nie skrzeczy nie zgrzyta. Biegi przełączają się tak jak tego oczekuje zwykły kierowca. W odróżnieniu od Toyot i Nissanów tu wiem i czuję jaki bieg wrzuciłem... Poza tym 6-tka to zbawienie w długich trasach. Przy 2500 obrotach/min jedziesz grubo ponad 130km/h. Dzięki temu trasę zakopane - piaseczno (410 km) pokonałem ze średnim zużyciem 4,8 litra. I nie jechałem jak pierdoła :) Do tego doszła zakorkowana...
~orlos21
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Nie mam tutaj również żadnych zastrzeżeń, biegi wchodzą delikatnie, nic nie wyskakuje, dźwignia zmiany biegów jest wysoka co podnosi komfort podczas jazdy gdy zmieniamy biegi. Widziałem komentarz że podczas zmiany biegów słychać trzask łamanych gałęzi, a może po prostu warto czasami sprzęgło wcisnąć... ;P No i ogromny plus - 6 bieg, no coś niesamowitego w trasie ;)
~Nestor
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Wadą tych aut jest skrzynia biegów, a dokładniej wbijanie 1 i/lub zmiana z 1 na 2 - potrafi często haczyć w najmniej oczekiwanym momencie (nowsze Laguny ponoć tez tak mają). Działanie pozostałych biegów bez zarzutu. Nieciekawa jest też sprawa z dwumasem, który do skrzyni 6-biegowej kosztuje ok. 2500 zł (skrzynia 5 biegowa nie ma dwumasy)
~Byku87
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Dobre zestopniowanie skrzyni biegów, przy redukcji przy 3000 obr/min, nie spadają one poniżej 2000(czyt. optymalnego momentu obrotowego). Czasami przyhaczy przy wrzucaniu wstecznego. Szóstka to 2500 obrotów przy 130, a co za tym idzie, niskie spalanie. Sama skrzynia pracuje dobrze, jednak biegi mogłyby precyzyjniej wchodzić. Czuć tutaj "synchronizację".
~60tyskm/rokwPolsce
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Brak precyzji. Wchodza biegi bezproblemowo, ale jest uczucie "dopasowywania" - czyli po prostu czuć synchronizację. Pomaga precyzyjne ustawianie obrotów silnika do prędkości na danym biegu. Ćwiczyłem w poprzedniej epoce malucha, więc nie mam specjalnego problemu. Ale kultury forda, że nie wspomnę japończyków - brak
~Sławek
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Co do skrzyni, nie mam zastrzeżeń - do każdej trzeba się przyzwyczaić a ta przypadła mi do gustu. Zasadniczym plusem jest 6-ty bieg, na którym ekonomiczna prędkość, ze spalaniem rzędu 4,5-5,5 l/100, wynosi 110km/h. Dzięki temu poruszamy się szybko a w zbiorniku nie słychać wiru.
~m.pyciu@wp.pl
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
W moim aucie jest troszeczke oporna w porownaniu do mojego ostatniego auta a jezdzilem vw bora, nieraz jedynka i trojka sa lekko oporne ale juz sie przyzwyczailem. Fajnay jest w tej skrzyni 6 bieg na trasie jest elastyczny i ekonomiczny.
~konrad
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Niektorzy narzekaja na to, ze biegi nie wchodza, ja osobiscie nie moge tego powiedziec (poprostu trzeba umieć to robić) auto sprawia mi niesamowita frajde z jazdy, biegi przeklada sie krotko i sprawnie, nie trzeba wykonywac dlugich ruchow...
~AdamG666
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Idealna! Eksploatowałem wiele aut, ale Laguną chce się po prostu jeździć. Biegi wchodzą tak lekko, że można je przełączać palcem wskazującym :-) Koło dwumasowe wogóle nie daje się we znaki, nic nie puka i nie skuta.

Usterki Renault Laguna II

Renault Laguna II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Older 66
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Tutaj francuzi mogliby się odrobinę więcej postarać. Nic złego się nie dzieje. Biegi wchodzą jednak zbyt opornie. W Lagunce I 1997 r. było to samo. Ogólnie jest OK. Niemniej jednak auto za takie pieniądze można lepiej zestroić.
Renault Laguna II Hatchback