Ocena kierowcy - Renault Megane I Coupe

joe_heban@o2.pl, 20 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2002
Renault Megane I Coupe 1.4 i 16V 95KM 70kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
ladne auto, dobrze wyposazone, super zawieszenie (trzymanie, nie trwalosc) sredni silnik (porownanie z fiat 1.2 16V przegrywa o dlugosc), fatalna skrzynia, srednie spalanie, ASO najgorsze z mozliwych (Konin Lamot omijajcie). Nie mialem wielkich oczekiwan, auto mi sie podobalo. A to ze zawieszenie nie wygra z polskimi fdrogami, ze w aso jak to w polsce beda cwaniakowac i ze francuskie auto bedzie sie psuc to sie nie ludzilem. Poki co jest ok, ale jesli jutro wyladuje w ASO to nie recze za siebie :)
ciut lataja obroty, elastycznosc na pierwszych 2 biegach jest znikoma, tak naprawde dobrze sie jedzie od 4-5 tys obrotow ale wtedy ten odglos maszynki do golenia..
chyba pochodzi z twingo! zestopniowanie 1 i 2 daje mi powody do zastanowienia sie czy nie ruszac z 2! i wsteczny cos nie wchodzi tak jak powinien
najlepsza mechaniczna czesc auta, nawet na zimowkach (ale szerokich 15´) idzie jak po szynach, generalnie mozna brac zakrety prawie jak alfa 156 (mam porownianie, 2 samochod)
nie mam uwag bo nie mam wymagan, troche problemy przy wyczuciu tylu (zatoczka tylem)
generalnie bez uwag, duzo schowkow, przelaczniki w miare logicznie umieszczone. tylko ze brak klapki na lusterku w oslonie pasazera, no i te schowki pod nogami (pistoletu nie mam wiec ich nie uzywam) dodatkowo w wersji 3d pas bezpieczenstwa jest baaaaaaaaaaaaardzo daleko
dziala tak jak powinno.
jako ze jezdze 90% przebiegow sam to oceniam przestrzen dla kierowwcy - jest ok. dodatkowo pelna regulacja fotela i kierownicy wiec kazdy sie dopasuje.
slysze tylko muzyke (zreszta ze sredniej jakosci firmowych glosnikow)
zima, szerokie zimowki, krotkie przebiegi i glownie miasto - 9/100. te same warunki w tarsie ok 7,7/100. spodziewalem sie mniej
caly czas cos - trzeszczy deska, komputer szaleje, siedzenie sie rusza, bagaznik nie domyka. no ale da sie z tym zyc
wymieniona cewka zaplonowa, niby ok ale cos obroty sie nie trzymaja po tej wymianie i pali jakby wicej
Dziennik kosztów dla Renault Megane I Coupe 1.4 i 16V 95KM 70kW
9,5