Renault Megane I Coupe - Oceń swoje auto

Oceny Renault Megane I Coupe

4% gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 11.07.2003 13:09:42 przez

bardzo szybki i ładny samochód. nie kupił bym go z innym silnkiem. 150 koni wynagradza ceny cerwisu i drobne usterki. na światłach można zostawić więszość aut (także "teoretycznie" mocniejsze wozy jak np. niektóre v6) silnik kręci się do 7 tyś i równomiernie przyspiesza w całym zakresie. wdepnięcie gazu przy 180 km/h nadal wciska w fotel!! rasowy klang i bezpieczne nadwozie (**** w teście euroncap) niestey trzeba się pogodzić z drogimi częściami, szybciej zużywającymi się klockami i tarczami hamulcowymi. przyspieszone zużycie opon i zawieszenia. mimo wszystko szczerze POLECAM. radość z jazdy wynagradza wszystko.

dodano 18.05.2009 10:50:12 przez

Jestem bardzo zadowolony z zakupu. W tej cenie nie kupiłbym nic lepszego (kupiłem z przebiegiem 105500 od pierwszego właściciela , kupiony w salonie w Polsce - 9lat jeden właściciel!). Silnik i wygląd bardzo duży plus. Bardzo dobre hamulce. Plus za zabezpieczenie antykorozyjne. Gdyby nie polskie drogi... Zdecydowanie polecam jeśli szuka ktoś ładnego auta z zacięciem sportowym za ok 15tys zł. Będe zmieniał tylko i wyłącznie z powodu powiększenia się rodziny (wózek mieści się do bagażnika ale ciżko wkładać fotelik do tyłu i gondole na siedzenie pasażera :))

dodano 20.03.2003 10:56:03 przez

Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Jezdzi sie super, wyglada atrakcyjnie (a bedzie jeszcze lepiej ; ), malo pali i wszystkie najwazniejsze uklady wplywajace na jazde chodza jak w zegarku. Za taka cene nie kupi sie napewno auta tej klasy z takim wyposazeniem (m.in. komputer pokladowy, 4x airbag, pelna elektryka, inteligentne wycieraczki, podgrzewane lusterka, itp.) Niektorzy gardza francuskimi samochodami, ale ich wyzszosc poznalem, gdy stojacemu obok mnie Mercedesowi wykrecono lusterka, wybito szybe i zabrano radio.

dodano 18.01.2012 20:35:06 przez

Jak na 11-letnie auto nie jest źle, aczkolwiek na pewno są lepsze samochody. Ma "to coś" - duszę, której innym samochodom nierzadko brakuje. To auto kupuje się z miłości, a nie z rozsądku. Bardzo oszczędne, części nie są drogie, jednak jak to Renault, ma sporo udziwnień (mnogość torx-ów i kluczy niestandardowych rozmiarów). Znakomitą większość usterek można samemu naprawić w garażu (sam osobiście wymieniałem wszystkie pompy, nic trudnego). Frajda z jazdy wielka - autko nieduże, lekkie i zwrotne, a silnik daje radę.

dodano 16.03.2004 14:36:21 przez

ladne auto, dobrze wyposazone, super zawieszenie (trzymanie, nie trwalosc) sredni silnik (porownanie z fiat 1.2 16V przegrywa o dlugosc), fatalna skrzynia, srednie spalanie, ASO najgorsze z mozliwych (Konin Lamot omijajcie). Nie mialem wielkich oczekiwan, auto mi sie podobalo. A to ze zawieszenie nie wygra z polskimi fdrogami, ze w aso jak to w polsce beda cwaniakowac i ze francuskie auto bedzie sie psuc to sie nie ludzilem. Poki co jest ok, ale jesli jutro wyladuje w ASO to nie recze za siebie :)

dodano 30.12.2010 12:07:54 przez

Fajne auto ze sportowym zacięciem, 90 kucyków to nie dużo, ale auto jest sportowo zestrojone więc można jeździc dynamicznie, często siada elektryka wnętrza i cewki - plaga renówek, auto ma twarde zawieszenie (jeśli ktoś nie lubi sportowej jazdy lepiej kupic wersję hatchback albo sedan), mało miejsca z tyłu (wersja coupe). jednym zdaniem - bardzo wdzięczne autko dla osób które oczekują, że auto będzie jeździło i nie będzie stwarzac dużo problemów.

dodano 28.09.2014 15:15:01 przez

Autko sprawuje się bardzo dobrze, nigdy mnie nie zawiodło. Rocznie robie nim ok 40 000km. Faktyczny przebieg mojej meganki to 340 000km. pomijam fakt, że na liczniku ma nieco ponad 200 000km...Jestem 2 właścicielem. Bardzo dynamiczne jak na ten silnik. Komfortowe jak na tak małe auto(nie polecam jazdy w 4 osoby na dłuższe odległości). Uważam, że założenie LPG do 1,4 16V oznaczało by śmierć dla tego silnika. Pali naprawdę mało.

dodano 14.02.2011 08:20:42 przez

Jezdzące gówno na kółkach,nie ma rzeczy zeby sie nie zjabała... Jak słysze tekst Renault to mnie w dupie szczypi i mam ochote se flaszke otworzyc i wyrzygac sie na ten samochód i jeszcze wys..ć. tyle mnie nerwów kosztował i stresu,ze polowy wlosów nie mam, a w portfelu miałem zawsze przeciag jak nim jezdził. teraz juz sie go pozbyłem i jestem wolny jak ptak. Japonskie samochopdy sa nie do zajechania.POLECAM

dodano 17.04.2011 13:35:03 przez

Polecam to auto. Bardzo przyjemne i bezawaryjne wszystkie silniki 16v. W nadwoziu Coupe do dziś ładnie się prezentuje, o wiele ładniej niż Megane II generacji. Idealne dla młodych osób. Jeśli kupować to tylko modele po liftingu od 1999r - lepiej wykonane i dużo mniej awaryjne, co potwierdzają rankingi TUV. Megi plasuje się w nich bardzo wysoko - na równi z Octavią, Astra II czy VW Passatem itp

dodano 17.06.2006 13:26:26 przez

Autko w wersji Coupe Coach z 1996 roku. Jest dość odszczędne i jak dotąd bezawaryjne. Samochód raczej dla młodszych kierowców. Z tyłu siedzą tylko 2 osoby do max. 180 cm (mało przestrzeni). Jest mnogość wersji od 90 do 150 KM. Zawsze miałem dystans do francuzów ale się do nich przekonałem. Jeśli autko było zadbane i bezwypadkowe z książką serwisową to z czystym sumieniem polecam :)

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS

Rocznik: 2014. Przebieg: 1 000 km. Silnik: 1.4 100KM, benzynowy.

Demonstracyjny SEAT Leon FR ST

Demonstracyjny SEAT Leon FR ST

Rocznik: 2013. Przebieg: 2 651 km. Silnik: 1.4 140KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Renault Megane, oglądali także

Dowiedz się więcej o Renault Megane

Przeczytaj o Renault Megane

Renault Megane 1.2 TCe przyzwoita propozycja
Renault Megane 1.2 TCe przyzwoita propozycja Moda na małe silniki benzynowe z turbo na dobre zagościła w świecie motoryzacji. Coraz większe i cięższe auta napędzają dziś jednostki o pojemnościach, które jeszcze kilka lat temu zarezerwowane były wyłącznie dla aut miejskich. Efekt? Kompaktowego Forda Focusa może napędzać zaledwie litrowa, trzycylindowa jednostka o mocy 125 KM (a wersji Fiesty Red nawet 140 KM). Inżynierowie Renault nie poszli aż tak daleko. W testowym Megane III po faceliftingu pracuje 1.2 litrowy benzyniak o mocy 130 KM i przyzwoitym momencie obrotowym 205 Nm. Sprawdźmy więc czy downsizing w wykonaniu francuskiego producenta to tylko chwilowa fanaberia wyczulonych na ekologiczny boom speców od marketingu czy sensowne rozwiązanie przyszłości.

Renault Megane - zobacz filmy

Renault Megane 1.2 TCe 130 KM - acceleration 0-100 km/h
Renault Megane 1.2 TCe 130 KM - acceleration 0-100 km/h Kolejny pomiar przyspieszenia wykonany za pomocą DriftBoxa. Tym razem sprawdziliśmy Renault Megane z silnikiem 1.2 TCe o mocy 130 KM.
Renault Megane Coupe GT 2.0 T 220 KM - pomiar spalania
Renault Megane Coupe GT 2.0 T 220 KM - pomiar spalania Renault Megane Coupe GT z silnikiem 2.0 T o mocy 220 KM - nasz pomiar spalania w różnych warunkach.
Renault Megane Coupe GT 2.0 T 220 KM - acceleration 0-100 km/h
Renault Megane Coupe GT 2.0 T 220 KM - acceleration 0-100 km/h Renault Megane Coupe GT z silnikiem 2.0 T o mocy 220 KM - dokładny pomiar przyspieszenia wykonany za pomocą DriftBoxa.

Renault Megane I Coupe 143