Lista ocen Renault Megane I Hatchback (413) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 648 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ghetto.pimp
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Gdyby była opcja \'tragicznie źle\' zaznaczyłbym bez wahania. Powyżej 110 nie da się rozmawiać przez kombinację silnik szumy opon/powietrza, powyżej tej szybkości tylko przez silnik który wyje jak zarzynana świnia. W dodatku radio z 6-cioma głośnikami gra tak tragicznie że też go nie słychać jadąc z autostradową prędkością (dochodzi po prostu dodatkowy szum). Wymiana na kenwooda za 500 zł niewiele dała, także cały system jest do bani. Chociaż...
~Kamil Ulatowski
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Od 0-100 km/h na dobrej drodze jest fajnie dość komfortowo. 100-120 km/h już pomału słychać silnik i szum wiatru 120-140 silnik już ma dość wysokie obroty wiatr daje się we znaki. 150+ Szkoda jechać szybciej. W aucie dominują odgłosy silnika i szum wiatru. Na normalnej drodze z lekkimi dziurami jest ok lecz przy spotkaniu z większą dziura słychać podłogę.. Szkoda, że Renault nie popracowało nad lepszym wyciszeniem tego samochodu.
~ignas@go2.pl
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Do prędkości 120 km/s jest OK, ale przy większych już gorzej. Gdy kupiłem go w 2000 roku przy przebiegu 26 tys. strasznie szybko zużyły się orginalne opony Goodyear. Strasznie huczały mi koła, więc myslałem że łożyska. Wizyty w serwisie nie potwierdziły łożysk. Okazało się że "wypaczyły" się opony (bieżnik był jeszcze wysoki, tylko opony nie miały równych powierzchni). Kupiłem nowe opony Michelin o przeżyłem szok. Samochód stał się kilka razy...
~Jerzy
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
To jeden ze słabszych punktów auta . Do ok 120 km/h jest OK ale powyzej tej prędkości w aucie robi się zdecydowanie za głośno. Wydaje mi się że wpływ na to ma zarówno silnik , słabe wytłumienie kabiny jak i szumy powietrza. A szkoda bo auto posiada wystarczajacy zapas mocy do utrzymywania na utostradzie predkości 150-170 km/h niestety znaczny hałas odbiera przyjemność z jazdy przy tej prędkości.
~Waldek
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Dobrze wyciszony silnik - na biegu jalowym w zasadzie go nie slychac. Z szumami wiatru i toczenia jest juz gorzej. Tylne szyby na korbke maja tendencje to samoczynnego lekkiego uchylania się, co powoduje koniecznosc ich domykania co jakis czas (kolejny dowód swiadczący o ogólnie labej jakości meganki I). Bez tego we wnetrzu jest glosno.
~Wider tomwider@ck-sg.p.lodz.pl
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
głośny powyżej 120km/h; właczone radio jeszcze bardziej potęguje hałas, a rozmówcy muszą zdecydowanie podnosić głos; po przejechanych 50 km w tych warunkach rozmowa sama ustaje, a wyłączone radio spokojnie odpoczywa; samochód godny polecenia miejskim użytkownikom (jazda do 90km/h) lub fanom, którzy w skupieniu wsłuchują się w melodię silnika
~PiotrWN
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Kolejna bolączka tego samochodu - do 90km/h jest do 110km/h jest średnio, ale już powyżej 120km/h nie da się rozmawiać nie podnosząc głosu - już nie mówię nawet co się dzieje przy stałej jeździe 140km/h autostradą ... Jadąc samemu można pogłośnić radio (dość dobry farbryczny zestaw 6 głośników), ale jadąc z kimś ... bez komentarza
~Leszek
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Tutaj akurat w mojej wersji silnika (K7M 75KM) mogloby byc ciszej, zwlaszcza na 5 biegu i predkosciach z zakresu 90-110 km/h (nieprzyjemne buczenie, rezonans - predkosc akurat ta, dla ktorej warto auto bardziej wyciszyc, bo w trasie najczesciej wykorzystywana teoretycznie). Powyzej 120 km/h jakby ciszej i przyjemniej.
~tylkoja
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Silnik, który musi się mocno napocić, żeby ciągnąć autko do przodu jest głośno i wyraźnie słyszany w przedziale pasażerskim. Za to można dokładnie wychwycić wszystkie ewentualne nieprawidłowości w jego działaniu. Dobrze słychać też po czym jedziemy i jak mocno na naszych drogach pracuje zawieszenie.

Usterki Renault Megane I

Renault Megane I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kamil Bulwarski donalberto@o2.pl
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Przy niskich obrotach jest cicho i przyjemnie, od 3tys obrotow wzwyz silnik tak buczy ze glowa peka. na dluzszych trasach nie do wytrzymania. zwykle jadac 80km/h na piatce szukam odruchowo szostki zeby go wyciszyc... odglosy z zewnatrz natomiast tlumi calkiem dobrze. nie liczac szumiacych szyb
Renault Megane I Hatchback