Lista ocen Renault Megane I Hatchback (472) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 589 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dawid
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Skrzynia chodzi całkiem precyzyjnie i tyle w temacie. Gdyby nie fakt, iż lewarek nie potrafi ustać w miejscu byłoby 5. Może jeszcze mały minus za 5 bieg, który trochę nie pasuje do reszty, 100 km/h i dość wysokie obroty.
~xn
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Moze to kwestia egzemplarza, a moze regula - nie wiem. U mnie skrzynia pracuje swietnie, biegi wpina sie bardzo precyzyjnie. Denerwuje troche \'krotki\' piaty bieg - przy 120-140 silnik ma stosunkowo wysokie obroty.
~drylu
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Bardzo fajnie zestrojona skrzynia. Na 5 biegu można spokojnie jeździć przy 1,500 obrotów. Przełożenia długie i bardzo specyficzne wrzucanie 5. Jak nikt nie jeździł wcześniej meganką to 5 biegu będzie na początku szukał.
~Niko
Hatchback 1.9 dTi 100KM 74kW
Perfekcyjna to ona nie jest, nie ma się co oszukiwać. Na początku będą problemy przy wbijaniu \"piątki\", chyba, że to tylko mój model tak ma. Trzeba się po prostu przyzwyczaić i lekko cofnąć lewarek bo inaczej wrzucicie \"trójkę\".
~Piotruś
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Tutaj dobrze. Kiedy zimny samochód, to jedynka może ciężko wchodzić. Z tego co czytałem, to nie tylko przywara Megi, ale i innych marek. Długi skok drążka - ale to nie auto sportowe, a jeździ się i tak świetnie.
~gitarnick
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Niezbyt precyzyjna, do tego umieszczona bardzo nisko i narażona na uszkodzenia mechaniczne ( niestety wiem co zabłąkany kamień może "zdziałać" z tą skrzynią). Do tego częstą usterką jest przeciekanie uszczelki na wybieraku.
~lech231@o2.pl
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
przez 5 lat nic sie nie dzialo bylo wszystko cacy troche trzeba bylo sie przyzwyczaic do wstecznego i do 1 wymagala regulacji wydatek 30zl ale nadal 1 ciezko sie wklada ale pozatym skrzynia chodzi plynnie i dziala bez problemu
~Waldek
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Dobrze zestopniowana co przeklada się na osiągi. Pracuje lekko. Zastrzeżenia można mieć co do precyzji prowadzenia lewarka, zdarza się bowiem, że przy dynamicznej jeżdzie zamiast piątki wrzucimy trójkę.. Sam lewarek zbyt dlugi.
~piotrek022
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Skrzynia działa prawie doskonale. Prawdą są opisywane przez innych problemy z jedynką, lub wstecznym. A przy mrozie i zimnym silniku to i dwójka ciężko wchodzi. Ale potem juz wszystko w jak najlepszym porządku.
~CeSar - cesar1982@wp.pl
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Przecietnie - dlugie przelozenia Dziwnie ustawiona srednica 2 biegu, ciagnie rewelacyjnie ( do 70 ) ale w dolnym zakresie obrotow silnik nie wyrabia i przy predkosciach 10 - 15 trzeba liczyc sie z szarpnieciem
Renault Megane I Hatchback