Lista ocen Renault Megane I Hatchback (472) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 589 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PiotrWN
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Długi skok lewarka, czasem trochę jedyna i trójka "haczy" - trzeba się jej nauczyć. Lewarek rusza się (wręcz trzęsie) podczas dodawania i odpuszczania pedału gazu - to normalne, ten typ tak ma, można wymienić poduszki skrzyni (chyba) ale drgania i tak w pewnym stopniu występują - należy się do tego przyzwyczaić, mi to nie przeszkadza. Cieknie z uszczelki skrzyni płyn - mój mechanik mówi, że ten typ tak ma, wymienisz uszczelkę i tak...
~lazaliv@o2.pl
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Tu jest już trochę gorzej, skrzynia ma dość duże luzy(w czasie jazdy porusza się na boki oczywiście delikatnie), wymieniałem w niej łożyska, olej złożona na nowo chodzi dużo lepiej niż przed, skok skrzyni jest dość duży ale biegi wchodzą płynnie przy czym skrzynia nie lubi szybkiego zmieniania biegów szczególnie z 1 na2 lubi wtedy lekko zahaczać czego nie ma przy wolniejszej zmianie.
~Szybki
Hatchback 1.9 D Eco 64KM 47kW
Niestety skrzynia jest nieprecyzyjna i trzęsie się niemiłosiernie. Na każdym biegu można gałką ruszać po okręgu o promieniu centymetra przynajmniej.. właściciele starszych renault wiedzą o co chodzi. Przełożenia nie wchodzą precyzyjnie a pomylić 3 z 1 jest na prawde nietrudno... wsteczny też nie zawsze chce współpracować.
~kluch369
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Najbardziej drażni długa dźwignia zmiany biegów. Przy włączaniu biegu 5 trzeba się trochę rozciągnąć żeby go włączyć. Ogólnie nie pozwala na zbyt szybką zmianę biegów. Przy niższych obrotach dźwignia wpada w pokaźne drgania. Skrzynia nie należy do najprecyzyjniejszych, ale najgorsza też nie jest.
~plooskiev
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
biegi haczą, skok jest za długi. czasem słychać nieprzyjemne zgrzytnięcie, 2 lubi wyskoczyć, a 1 i 3 czasem nie wchodzą. jednak na pewno wynika to z eksploatacji. daję 4, ponieważ w nowym aucie przeszkadzałby mi za długi skok skrzyni. lewarek również mógłby być krótszy, ale to kwestia gustu.
~IS.
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
za długi skok lewarka za to świetnie-dla mnie-umieszczony. Dałem się nabrać warsztatowi, że za głośno pracuje pracują łożyska po dłuższej jeździe. Naprawili tak, że wypadała 5-tka, potem puścił uszczelniacz i skończyło się na ponownej naprawie razem z wymianą sprzęgła. To było po ok. 180 tyś.
~Yaco
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Tu tylko trójka, duży minus za wsteczny bieg, praktycznie za każdym jego włączeniem zgrzyta niemiłosiernie, nawet przy delikatnym i dość powolnym wrzucaniu biegu. Pozostałe biegi OK. Skok lewarka rochę za długi. Precyzja w miarę. Najważniejsze, że jak dotychczas bez żadnych awarii.
~Ozzy
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Dość dobrze zestopniowana, jednak jakość wykonania pozostawia trochę do życzenia, wybierak żyje własnym życiem i przy przyśpieszaniu a nawet na biegu jałowym trzęsie się niezmiernie, jest to kwestia poduszki skrzyni biegów, która jest okropnie nietrwała..
~renault-krytyk
Hatchback 1.9 D Eco 64KM 47kW
Poczatkowo pieknie. Niestety po dwoch miesiacach zaczela haczyc dwojka (zaznaczam ze umiem sie obchodzic z samochodem, nie jestem typem kowala, co zniszczy wszystko) i trzeba bylo ja wbijac umiejetnie (ile mozna robic za synchronizator...)
~dariusz.olkiewicz@cgey.com
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
czasem za długo myśli, trzeba ją wyczuć, płynnie zmienia biegi w górę na wysokich obrotach gorzej ze spadkiem z 3 na 2 przy średnich i niskich obrotach (wyraźne szarpnięcie), lepiej pracuje jeśli silnik chodzi na beznynie Shell´a czerwonej ´95
Renault Megane I Hatchback