Lista ocen Renault Megane I Hatchback (493) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 568 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~michał
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
bez problemow,pali mniej niż 1,4, dynamiczny i przy tym pali od 6,5 do 8,5 max jak mam cięzką nogę + klima. Częsci ogólnodostępne i niewygórowane ceny, choć trzeba dbać o samochód i wtedy każdy drobiazg kosztuje mało albo czasem tylko wymaga trochę czasu i własnej inicjatywy :)
~zenek
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Tutaj w samych superlatywach. spalanie w miescie 7-7.5 po za miastem ponizej 6. duzy zbiornik paliwa rowna sie duzy zasieg. z domnu dojechalem do hanoveru 850km i mialem jeszcze cwiartke baku paliwa, spalanie na tej trasie wyszlo 5.6/100km
~ghetto.pimp
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
No tu dochodzimy do sedna: to najbardziej ekonomiczne auto jakie miałem. Spalania w zasadzie nawet nie sprawdzałem lałem mało i z rzadka (na oko 8 litrów w mieście). Ceny napraw, a zdarzały się, rozchodziły się bardziej o samą pracę wykonaną przez technika.
~Px
Hatchback 1.9 dT 90KM 66kW
Duże zużycie paliwa w stosunku do porównywalnych silników innych marek. Przy spokojnej jeździe spala od 8,5-9 litrów. niestety jeśli przekroczymy 100km/h już spalanie idzie sporo w górę. Przy agresywnej jeździe potrafi spalić i 16 litrów.
~Domino
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Spalanie Hmm... Ciekawe pytanie ponieważ ja swojej renatki nie moge zbyt dokładnie wyliczyc niestety raz pali 8 litrów a raz 6 koszty przegladów oczywiscie nie w serwisie do 100 zł duża gamam czesci zamiennych i uzywanych a wiele napraw można wykonac samemu
~Niko
Hatchback 1.9 dTi 100KM 74kW
Jak na ciężar auta (1250kg) i nie najnowocześniejszy już silnik jest rewelacyjnie. W trasie bez problemu zejdziecie na ok 5l(90-110). W mieście na krótkich dystansach nie wyszedłem jeszcze poza 7l. A nie raz trzeba mu przecież przedmuchać cylindry:)
~arbuz44
Hatchback 1.9 dTi 100KM 74kW
jeżeli w trasie nie przekroczysz 100km/h to poniżej 4l przy 120km/h 5 do 5,5l miasto 7l chyba że ktoś ma ciężką nogę ale jeszcze 8l nie udało mi się przekroczyć części są dość drogie wymieniałem oststnio koło pasowe od alternatora i zapłaciłem 280pln.
~megakrzys
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
miasto- to nie sprawdzalem bo mieszkam w malej mieścinie i dojezdzam do wiekszego miasta np na zakupy. trasa-6,5 srednie- 7 ceny czesci zamiennych nie sa tak strasznie drogie. a do aso nie jade bo zdzieraja jak sie tylko da.
~Sławek
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Na letnich 17 215/45 troszke duzo jakies 12 litrow gazu ,natomiast terazw zimie gdy jezdze na standardowych 13 :) to jest bardzo dobrze oby tak dalej ale i tak nie moge sie juz doczekac by znow dac moje 17 wiecej pali ale jak wtedy wyglada:)

Usterki Renault Megane I

Renault Megane I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~msz@o2.pl
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Przejechałam po założenie instalacji gazowej już około 40tys. km i średnio w cyklu mieszanych auto z silnikiem 1.4 zużywa 8.8 - 9.2l LPG/100km. Na trasie przy kręceniu silnika do maksymalnie 3500 obrotów spalanie sie utrzymuje na poziomie 8.4l LPG/100km
Renault Megane I Hatchback