Ocena kierowcy - Renault Megane I Hatchback

msz@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 1.4 e 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Renault Megane I Hatchback 1.4 e 75KM 55kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Zaskoczyła mnie niezawodność auta, po dwóch latach jazdy nie miałem żadnego "grubego remontu", a to przeciez już 11 lat na polskich drogach
Zawieszenie : Musiałem wymienić przeguby w aucie, bo nie wytrzymują nierównej walki z polskimi drogami
Karoseria : wada utwardzacza do lakieru, potrafi sie zacząć łuszczyć
Jestem bardzo zadowolony z zakupu, auto nie sprawiło mi jeszcze żadnej niespodzianki pomimo że jeżdzi dość sporo i w bardzo różnych warunkach, spokojnie mogę na nim polegać. Wystarczy tylko pamiętać o standardowych przeglądach i niezbędnej konserwacji - ale to już wada wszystkich aut. Niestety nie powiem nic na temat mitycznie drogich części do aut francuskich bo po prostu nie miałem potrzeby kupować jakichś specjalistycznych elementów - auto sie nie psuje.
Dla sporej wagi auta, silnikowi brakuje mocy, co czasami doskwiera szczególnie w warunkach wyprzedzania na trasie - trzeba miec sporo miejsca żeby nie narobić szkód sobie i innym.
Auto jeździ dość komfortowo jak na nasze warunki ani za miekkie ani za twarde,
Przy prędkości 120km/h zaczyna sie robić głośno
Przejechałam po założenie instalacji gazowej już około 40tys. km i średnio w cyklu mieszanych auto z silnikiem 1.4 zużywa 8.8 - 9.2l LPG/100km. Na trasie przy kręceniu silnika do maksymalnie 3500 obrotów spalanie sie utrzymuje na poziomie 8.4l LPG/100km
Świetne auto a ładną linią za niewielką cenę
Przejechałem autem około 50tys.km i jeszcze mnie nigdy nie zawiodło, niezależnie od warunków (czy jest to -30 czy + 30 stopni) auto zapala bez problemu po rozgrzaniu silnik utrzymuje optymalną temperature bez względu na temperature otoczenia. Generalnie jest super jak na auto już dość stare...

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 e 75KM 55kW [l/100km]

Usterki Renault Megane I