Lista ocen Renault Megane I Hatchback 1.4 e 75KM 55kW 1996-2000 (128) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 168 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jurek; cujmn@poczta.onet.pl
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
no to chyba mam pecha:1. uszczelka pod glowica;2. lozyska kol - przod obydwa - tyl obydwa i to dwukrotnie;3. wydech w calosci (w tym koncowy dwukrotna wymiana);4. tarcze hamulcowe przod;5. elementy gumowe zawieszenie - poduszki stabilizatora x 2, tuleje wahaczy przod prawy;6. na koniec najbardziej upierdliwe: od 3 lat (70kkm) zadne ASO nie moze znalezc przyczyny trudnosci w uruchomieniu zimnego silnika, gasniecia przy zimnym silniku, malej...
~MK
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Po pół roku zaczęly nawalać hamulce, a dokładnie pedał hamulca albo się blokuje u samej góry, albo schodzi skokowo, albo łapie w różnych miejscach. Zgłoszone do serwisu do dziś nie naprawione ostatecznie, po prostu nie wiedzą co to jest, a rozmowa z centralą w Wa-wie to walenie w ściane A "z drobnostek" to po 3 miesiącach poleciały wtryski, trochę później stwierdzono wyciek oleju silnika, jeszcze później padły cewki (ostatnio drugi raz)
~Paweł
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Na szczęście nic poważnego ani kosztownego mnie nie spotkało. Ma jak na swój wiek mały przebieg więc może dlatego. Ma słaby wydech ale zawsze można coś tanio zaspawać a raz na 4-5 lat wymienić. Po 10 latach zaczęła wychodzić rdza na tylnym nadkolu. Najważniejsze że nigdy nie rozkraczył się na drodze i zawsze można na niego liczyć
~Andrzej
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
padły amortyzatory jeszcze na gwarancji gdzieś po 8000 tyś ale wymienili i już było dobrze, po 6 latach jazdy padł akumulator, wymieniłem, raz pękł klocek hamulcowy,tak sam od siebie, więc wymieniłem, wymieniałem już 2 razy wydech, ostatnio wymieniałem łożyska w kołach bo już hałasowały to tyle po 8 latach reszta bez zarzutu
~kgb
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Nigdy nie zawiódł mnie na trasie i chwała mu za to ale przy 160 tys musiałem wymienic uszczelkę pod głowicą. Naprawiałem dwa razy bo przez skąpstwo za pierwszym razem oddałem do kowala i skonczyło sie tym, ze zaczął brać 2 litry oleju na 100. Druga naprawa to remont kapitalny silnika przy okazji takze sprzęgło.
~spoko
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
rura wydechowa,katalizator,problemy z centralnym zamkiem domykania drzwi od strony pasazera,czuujnik zaplonu,akumulator 45za słaby jak do tego modelu trzeba bylo szybko wymieniac,wachacz tylni i przedni,tylnia klapa silownik co nieda sie wymienic normalnie gdyz trzeba nowa klape w serwisie.
~mancek100@interia.pl
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
po kolei :wymiana tylnej belki,wymiana maglownicy , przy 120000 padla glowica silnika ale pociecha choc marna ze taniej od wymiany glowicy jest kupic drugi silnik, blachy posypaly sie tak ze lakiernik sie szeroko usmiechnal jak mnie zobaczyl. Gdy sie okazalo ze dol gnije zwatpilem i sprzedalem auto
~Arek Rusin; ARusin@interia.pl
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Gdyby nie kilkakrotne przepalenie cewek zapłonowych w ciągu ostatniego roku, co zmuszało zo zaprzestania jazdy i holu, to bym nie narzekał. Na szczęście z 4 razy (!!! to b. dużo) 3 - przepalenie 1 cewki (dojechałem do serwisu), ale 1 to już 3, więc hol. Irytujące - Koszt napraw (pogwarancyjne w sumie 700 zł)
~limakcki@gmail.com
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Poważne usterki wynikały tylko i wyłącznie z zaniedbania poprzedniego użytkownika, dlatego ciężko jest mi ocenić, fakt faktem, że na naprawę usterek i wymianę częsci eksploatacyjnych wydałem równowartość samochodu. Ale przynajmniej teraz jest jak nowy :-)
~tylkoja
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Jak do tej pory wymieniłem w swojej Reni nagrzewnicę, sprzęgło, które jeszcze zdaniem mechanika mogło długo służyć i jakieś tam sworznie w przednim zawieszeniu-nic nie jest wieczne. Po 100 tys.km wymienione zostały także szczęki i cylinderki tylnego hamulca.
Renault Megane I Hatchback