Ocena kierowcy - Renault Megane I Kombi

tomekpietrzak@o2.pl, 19 lat temu
Silnik 1.4 e 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Renault Megane I Kombi 1.4 e 75KM 55kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Jestem zadowolony. Wprawdzie kupiłem auto ze sporym przebiegiem (128000 km - firmowe), ale serwisowane (wszystko sprawdziłem - również telefonicznie w ASO). Samochód bardzo zadbany, super wyposażony (ABS,klima,4 poduchy itp., do tego radioodtw. SONY + komplet opon zimowych). Naprawdę porządny samochód rodzinny (JAK ZDJĄŁEM KRATKĘ !!!) za w miarę rozsądną pieniądze. 16.12.2004: podtrzumuję opinię.
Prawie 100KM - przyzwoicie, choć wiadomo, że bardziej elastyczny jest silnik 1.6. Silnik 1.4. lubi trochę wyższe obroty. 16.12.2004: Przy mocnym przyśpieszniu głośnawy.
Lekko haczy 2 i 3 bieg ale tylko czasami. 16.12.2004: Na luzie trochę szumi sprzęgło.
Dobrze się prowadzi. 16.12.2004: Zawieszenie niezbyt hałaśliwe. Na razie wymieniłem tylko gumki stabilizatorów. Jeździ się komfortowo.
Jak na kombi - brak zastrzeżeń. Martwe pole w lusterku kierowcy przydaje się.
Przełączniki nawiewów - trochę trzeba się nachyłać do przodu. Poza tym przeszkadza drążek skrzyni (przy 3-cim biegu).
Oczywiście dzięki klimie.
Pamiętajmy, że to jest klasa kompaków. 16.12.2004: Pakowny - sprawdziłem w weekend majowy oraz w wakacje. Dużo można przewieźć.
Jechałem nim 180,190,200 km/h i naprawdę myślałem, że będzie łomot i wycie w śrdoku. Miło się zdziwiłem. Silnik dobrze wyciszony. 16.12.2004: choć przy gwałtownym przyśpieszaniu hałasik wzrasta.
Cały czas średnie spalanie w mieście (często włączona klima) - od 7,8 l do 8,2 l,. Jak na wielkość, masę i moc samochodu - rewelacja. BRAVA 1.4 spalała około 9 l (bez klimy, no i nie jest to kombi). 16.12.2004: spalanie bez zmian, max w mieście 8,5l.
Trzymają cenę ale w granicach zdrowego rozsądku.
takie tam pierdoły (żarówki, zamek kierowcy czasem się nie zablokuje itp.) Z większych rzeczy wymieniłem pompkę spryskiwacza szyb. 16.12.2004: Zamek w drzwiach kierowcy już od dawna się nie zacina. Ogólnie jest OK. Ostatnio trochę uchodzi mi płynu chłodzącego, muszę też sprawdzić akumulator-kręci OK, ale ma prawie 5 lat i boję się większych mrozów. Silnik spr. wycieraczek wymieniłem drugi raz (reklamacja), poza tym: w ASO impulsator (problemy z rozruchem- -elektronika).
Na razie OK - nie chcę zapeszać. 16.12.2004: Niestety, raz odmówił mi posłuszeństwa - zostawiłem w zakładzie naprawy chłodnic samochód do wymontowania chłodnicy. Wszystko było OK, natomiast przy odbiorze już nie - rozrusznik kręcił ale nie chciał w ogóle zapalić. Samochód wieziony był na lawecie do ASO-tak okazało się że pierdoła: komputer wykazał błąd w impulsatorze-wystarczyło skasować. Najadłem się tylko trochę nerwów, no i niepewności czy czasem nie jest to jakaś droga i poważna usterka. Nie wiem co było przyczyną - może gościu co wymontowywał chłodnicę coś schrzanił? Dlatego tę awarię trudno mi sklasyfikować-co innego gdyby samochód był cały czas u mnie.

Usterki Renault Megane I

Renault Megane I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu