Ocena kierowcy - Renault Megane II Kombi

maro (marekpop1@op.pl), 15 lat temu
Silnik 1.5 dCi 86KM 63kW
Rok produkcji 2004
Renault Megane II Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Samochód ogólnie bardzo dobry, wyposażenie super szczególni otwieranie i zamykanie drzwi bez użycia pilota bardzo praktyczne po prostu podchodzisz i otwierasz. Jak na swoją moc (85KM)bardzo dynamiczny i oszczędny tylko paliwo trzeba lać porządne, na to jest czuły.Poza tym bardzo przestronny i pakowny 520l bagażnika nie dużo samochodów wyższej klasy ma takie osiągnięcie.
Mam 85 KM i nie jeden ze 100KM ma problem mi dorównać . bardzo elastyczny , jest bardzo cichutki
Do tej pory bez problemów oby tak dalej, tylko 1 i 2 bardzo krótkie biegi
Trzyma się drogi jak przyklejony, przy dużych predkościach tył daje znać osobie na ostrych zakrętach , troche faluje pozatym ok.
Duże przednie słupki mogą nie raz zasłonić widok, no i brakuje mi czujników parkowania nieraz by się przydały
Dużo przycisków ale wszystkie pod ręką poza regulacją świateł sterowanie radiem w kierownicy jest super i bardzo praktyczne
Klima auto działa bez zażutu poranna para schodi szybko po włączeniu nadmuchu
Bardzo przestronie, fotele wygodnebardzo dobre trzymanie boczne na zakretach z tyłu dużo miejsca szeroki podłokietni ze stolikiem spełnia swoją funkcje bardzo dobrze. Bagażnik ogromny bo 520l i mase schowków w całym samochodzie bardzo przydatne.
Przy odpalaniu głośny potem cichutki że prawie go nie słychać dopiero powyrzej 130km/h szumi i słychać głośniej silnik, wiadobo większe obroty ,wiatr za oknem , ogólnie cichy.
W mieście 5,3 i wie że można zejść niżej ale jazda wtedy jest zaspokojna dla mnie,po trasie przy nie przekraczaniu 130km/h i unikaniu gwałtownych przyśpieszeń 4,0ljest możliwe dieslem trzeba umieć jeździć i z daleka oceniać manewry wyprzedzania czy chamowania nic na szybko a małe spalanie samo wyjdzie. Przeglądy i wymiany (olei , filtry)w porównaniu do innych marek samochodów nie są drogie .
Cena jest bardzo przystępna jak za auto kompaktowe z takim wyposarzenie .
Odpukać dotej pory wymieniłem tylko czujnik świateł stopu ten pod pedałem chamulca bo blaszki się w nim starły , z "legendarną" elektroniką w renówkach nie było problemów jak do tej pory , wiadomo że żarówka to i nowa może się przepalić bo mi padła h7 i postojówka
Nie było takich!!!
Renault Megane II Kombi