Ocena kierowcy - Renault Megane II Sedan

donstef, 11 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Renault Megane II Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie jest super.
Jestem bardzo zadowolony.
Jak na razie bardzo dobrze. Silnik mimo ponad 220 tyś km chodzi bez zarzutu. Równo, cicho.
Bez problemów. Doskonale dobrane przełożenia.
Jak to na polskich drochach...
Bardzo dobra. Lusterka super.
OK.
Miałem problem przy klimatyzacji niesprawcej przez miesąc podczas deszczu w maju - parowały mi szyby. Klima sprawna problem zniknął.
Jak na tą klasę to uważam że jest ok. Jak komuś brakuje miejsca to poponuje Espasa :D
Ciszej niż w fokusie mk1 1,4, kia rioI 1,3 i suzuki ignis.
Jestem zaskoczony. Myślałem, że około 10 litrów spalę. Jeźdzę do pracy i w pracy. Dystans około 100km dziennie. 70km trasa / 30km misto. Spalanie w lato to = 6,2 - 6,8L/100km, obecnie średnie spalanie to 6,5 - 7,4L/100km. Jak na 115koni to zadowalający wynik. Na autobanie przy ok 140 - 160km/h daje radę ok 6,5L/100km. Jeźdzę spokojnie ale nie dziadkuję, teść boi się ze mną jeździć :D więc jeszcze nie zdziadziałem. Ale hamuję silnikiem do świateł. Najgorsze to małe pierdoły które się psują, ale całokształt jest naprawdę zadowalający. Nie wiem czemu \"Francuzów\" tak nie lubią. Man jeszcze 2gie auto Kia Rio z 2003r. W porównaniu stwierdzam, że auto ma nieporównywalnie lepszy komfort jazdy. Wygodne fotele. Ale mniejszy bagażnik. Największa wadą mojego egzemplarza jest kolor granatowy i zaje..ście się brudzi.
Za 11 tyś auto 9 letnie. Po roku jestem zadowolony.
Pierdoły do remontu: lapka w drzwiach, sterownik pozycjonowania świateł, kabelek od poduszki kierowcy, zawiasy w drzwiach. Uzyskane w rok :D
Zawieszenie. Amortyzator do wymiany.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 115KM 85kW [l/100km]

6,8