Ocena kierowcy - Renault Megane II Sedan

Marcin, 19 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2004
Renault Megane II Sedan 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Ogólnie jestem zadowolony. Najsłabszy punkt auto to jak narazie układ jezdny. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych poważnych usterek, bo czytałem i słyszałem od znajomych o padających turbosprężarkach, intercoolerach i skrzyniach biegów.
spodziewałem się czegoś lepszego, np. Golf 1.9TDI 130KM rozkłada Megane na łopatki
jest dobrze, chociaż widziałem bardziej precyzyjne skrzynie. wolałbym też troche krótsze przełożenia
poprzednio miałem Focusa - Megane nie może się z nim równać niestety: komfort OK, właściwości jezdne zdecydowanie nie OK
nie mam zastrzeżeń
wszystkie przełączniki w zasięgu ręki, super fotele (prawie ortopedyczne), dosyć czytelne wskaźniki, chociaż wskazówki trochę grubawe, a obrotomierz nie wiedzieć czemu aż do 7 tys.... (diesel)
grzeje i chłodzi jak się należy
dużo miejsca, znacznie więcej niż w Focusie (zwłaszcza z tyłu)
czasem słychać klekot silnika
średnie spalanie w okolicach 6l/100km, serwis strasznie drogi, na szczęście negocjowalny :)
drogo, za podobną kwotę mogłem kupić Mondeo (czyli o klasę wyżej) z troszke gorszym wyposażeniem, ale za to dużo lepszym silnikiem (2.0 TDCi)
czasem piszczą klocki, raz nawaliła wentylacja - chyba zawiesił się przekaźnik i wiało tylko na szybę, czujnik parkowania troche świruje, czujnikiem deszczu też jestem rozczarowany
po ok. 10 tys. skrzypienie w przednim zawieszeniu. okazało się, że prawdopodbnie na dziurze wyskoczyła jakaś sprężyna z zawieszenia... pierwsze o czymś takim słyszę i śmierdzi mi to jakąś wadą konstrukcyjną
Renault Megane II Sedan