Lista ocen Renault Megane III Grandtour Facelifting (19) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hiciu_24
Grandtour Facelifting 2.0 16v 140KM 103kW
I tutaj niestety zaskakuje negatywnie - klimatyzacja nie radzi sobie z chłodzeniem w bardzo upalne dni pomimo ustawienia manualnie na ma maksymalne chłodzenie. Co więcej przy niewielkiej różnicy temperatur w środku i na zewnątrz w trybie automatyczny, pomimo istnienia opcji "Fast" klimatyzacja po pewnym czasie ustawia się na coś w rodzaju trybu jałowego/eko i nie utrzymuje ustawionej temperatury wnętrza. Nadmieniam, że instalacja została...
~morpheus
Grandtour Facelifting 1.4 TCe 130KM 96kW
Jest dobrze. Klima automatyczna - dużo możliwości regulacji poszczególnych parametrów razie potrzeby. Ogrzewanie w porządku, choć przy temperaturze poniżej -5 st.C silnik ma pewien problem, żeby się rozgrzać do optymalnych parametrów. Czasem zdarza się, że już po optymalnym rozgrzaniu silnik potrafi znowu się schłodzić. Nie wpływa to w żaden sposób na komfort jazdy, ale nieco "dziwne".
~admad
Grandtour Facelifting 2.0 16v TCe 180KM 132kW
Ogrzewanie mogłoby się szybciej "włączać" w zimie, chwile trzeba poczekać zanim powietrze będzie ciepłe. Automat w zimie mógłby działać lepiej, na autostradzie żeby uniknąć zaparowanych szyb trzeba manualnie ustawić nawiew na szyby.
~Sebastian
Grandtour Facelifting 1.5 dCi 110KM 81kW
Klimatyzacja automatyczna, dwustrefowa bardzo dobrze chłodzi i swietnie grzeje ( dodatkowe nadmuchy na tył wiec dzieci nie narzekają że jest im zimno. Spryskiwacze szyb słabo działają przy większych prędkościach i brakuje czujnika pozimu płynu w spriskiwaczu.
~Przemek
Grandtour Facelifting 1.6 16v 100KM 74kW
Tu nie mam żadnych zarzutów. Mam 2-strefową automatyczną klimatyzację, która ma dodatkowe funkcje SOFT i FAST, co pomaga bardziej dostosować jej wydajność do własnych potrzeb. Zimą nagrzewa się też bardzo szybko i sprawnie.
~DS
Grandtour Facelifting 1.5 dCi 90KM 66kW
Ogrzewanie i klima OK. Punkty odejmuję za nawiewy na przednią szybę. Obejmują one tylko środek szyby. Przy mrozie i padającym śniegu końcówki wycieraczek obladzają się nie czyszczą dobrze szyby.
~agartii
Grandtour Facelifting 1.6 16v 110KM 81kW
Automatyczna klimka+ciemne szyby z tyłu bardzo dobrze radzą sobie w upalne dni. Nie wiem jak będzie w zimie, ale biorąc pod uwagę że to benzyna, to zapewne szybko wnętrze będzie nagrzewane
~Przemekop
Grandtour Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
Wentylacja foteli nie istnieje (półskóra). Dodatkowo mam wrazenie, ze czujnik temperatury fiksuje. W zime nie dogrzewa, a latem nie schladza. Jest albo zbyt duszno, albo mrozno.
~alek
Grandtour Facelifting 1.5 dCi 110KM 81kW
W moim modelu brak oddzielnych nawiewów na tył czego brakuje w ciepłe dni. Z przodu dmucha chłodem z otworów, a z tyłu jest gorąco i bez nawiewu. A taki modus to ma!
Dziennik kosztów dla Renault Megane III Grandtour Facelifting
5,8
8,3
~PawelWarsaw
Grandtour Facelifting 1.5 dCi 90KM 66kW
Na dworze +21, klima manualna na max (temperatura i nawiew) i nie może mnie schłodzić, nie wiem co będzie latem.
Renault Megane III Grandtour Facelifting