Lista ocen Renault Megane III Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW 2009-2011 (9) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Do skrzyni biegów mam najwięcej zastrzeżeń ale nie chodzi mi o działanie skrzyni gdyż wybieranie biegów działa prawidłowo oraz w jak najlepszym porządku. Problem leży w zbyt krótkich przełożeniach. Przy prędkości 100km/h jest 2900obr na 6 nbiegu !!! W czasie jazdy spokojnie można pomijać niektóre biegi tzn z 3 wrzucić od razu 5 i auto nadal przyjemnie przyspiesza. Z tego co sie orientowałem po lifcie skrzynia została zmieniona i bodajże przy...
~MichalVTS
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Skrzynia w tym samochodzie jest niezła, ale mogła by być lepsza. Nie sprawia większych problemów, ale przy regularnej wymianie oleju. Mankamentem są dość niskie przełożenia, ale taka jest cena za niskie spalanie. Co do jej precyzji, to do miasta wystarcza, ale trochę brakuje jej do ideału.
~CorLeone
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Po pierwszych 5 tys przebiegu ułożyła się i występujące na początku drobne haczenia juz nie występują. Przełożenia krótkie, komputer dodatkowo zachęca do wiosłowania lewarkiem i minimalizacji spalania. W praktyce szósty bieg wrzucam przy 60 km/h.
~CeeJay
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Nie mam żadnych uwag. Skrzynia biegów pracuje jak należy, a biegi wchodzą tak, że nie mam wątpliwości, który bieg wrzuciłem i czy w ogóle.
~Seba
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Trochę za miękka praca, nie dająca pełnej informacji zwrotnej dla kierowcy.
~BigMac
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Dobrze dobrane przełożenia, zero problemów .
~ELFAbit
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Płynnie i gładko, bez haczenia i zgrzytów.
~Maciej
Dokładna brak zarzutów
~gilmo
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Jest ok. Działa poprawnie.
Renault Megane III Grandtour