Lista ocen Renault Megane III Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW 2009-2011 (8) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~CeeJay
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
W moim odczuciu to najsłabszy element tego auta. Układ kierowniczy jest mocno wspomagany, a samo auto na garbatej połatanej drodze mocno przenosi nierówności do wnętrza. Dodatkowo, podczas jazdy po nierównościach wyraźnie słychać prace zawieszenia - od tej strony jest słabo wygłuszony. Auto umiarkowanie dobrze trzyma się takiej drogi. Wszystko, o czym pisze, ustaje podczas jazdy autostradą lub drogami krajowymi. Mam wrażenie, że Megana nie...
~MichalVTS
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Zawieszenie jest bardzo dobre. Samochód nieźle trzyma się drogi, prowadzi się pewnie i nie buja mocno na boki na zakrętach. Dodatkowo auto zawieszone jest z przodu na kolumnach McPersona, a z tyłu na belce skrętnej, co oznacza niskie koszty serwisu. Układ kierowniczy jest przyjemnie sztywny i posiada wspomaganie ze zmienną mocą (do 20km/h działa mocniej), co pomaga przy manewrowaniu.
~Seba
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Moim zdaniem, to jest jedna z głównych zalet tego modelu. Z zawieszeniem nie miałem żadnych problemów, a auto prowadzi się pewnie, wręcz znakomicie
~Michał
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Układem jezdnym jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Auto reaguje bardzo dobrze na ruchy kierownicą. Nierówności są wybierane dobrze , ogólnie pozytywnie.
~gilmo
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Samochód jest lekki i w związku z tym trzyma się drogi umiarkowanie dobrze. Dostałem go z salonu z cińskimi oponami zimowymi, które są kiepskie. Latem ok.
~ELFAbit
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Auto twardo trzyma się drogi, to daje pewność. Nawet na zakrętach przy większych prędkościach nie chce się oderwać od drogi. Elektronika pilnuje wszystkiego.
~BigMac
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Dobrze auto się prowadzi, aczkolwiek przejechałem się Focusem mk3 i to auto wymiata całą stawkę nowych aut rodzinnych do 100tys zł
~CorLeone
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Dość twardy, na pewno nie francuski - nie buja, nie kołysze. Mógłby być lepiej wygłuszony od strony zawieszenia.
Renault Megane III Grandtour