Ocena kierowcy - Renault Megane III Grandtour

Marcin, 7 lat temu
Silnik 1.5 dCi FAP 90KM 66kW
Rok produkcji 2011
Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi FAP 90KM 66kW 2011 - Oceń swoje auto
Silnik : spalanie super (choc słaba moc)
Inne : układ kierowniczy-brak info co się dzieje na kołach
Karoseria : skrzypiące uszczelki w drzwiach/auto się wygina.
Układ hamulcowy : hamulce mogłyby lepiej hamować/to czuć.
bardzo dobry stosunek ceny do jakości, auto dla ludzi rozsądnych. deska rozdzielcza nie skrzypi, jednak skrzypią uszczelki w drzwiach (miekkie nadwozie). Silnik 1.5 dci 90km fap - OK, bez problemów.
1.5 dci 90km mało pali (ok 5 litrów) ale jest trochę za słaby.
skrzynia u mnie chodzi ok, choc szkoda, ze ma tylko 5 biegów.
nie czuć drogi, wspomaganie elektryczne potrafi ściągać kierownicę (zbiezność, zawieszenie OK).
do przodu i na boki spoko, ale kombi/grandtour - widocznosc do tyłu(słupki) tragiczna. na czuja + lusterka.
tu nie mam najmniejszych uwag. wszystko przemyslane i pod ręką, intuicyjne.
bez uwag, nawiewy delikatnie zwiększają/zmniejszają moc = nie skokowo. Klima włacza się tez sama przy ustawieniu nawiewu na szybę lub zamknięcia obiegu.
z takiego nadwozia = dużo ilosć miejsca, również bardzo duzy bagażnik (taki sam albo wiekszy jak w passacie b5 kombi)
jest spoko, choc poza silnikiem (niestety diesel) to słychac rowniez szum przez drzwii / drzwii kierowcy jeszcze znosnie, ale tylne jak się zamyka=trzaska to słychać gołą blachę, chyba zero wyciszenia. brakuje uszczelek dodatkowych, bo po deszczu widać wodę na prograch (po otwarciu drzwii).
Cześć. Kupiłem poflotowe, przebieg 148 tyś. 1.5 dci 90km z FAP(DPF Renault, ale bezproblemowy, ma dodatkjowy wtryskiwaczj[np. jak Toyota d4d]). silnik do spokojnej, ekonomicznej jazdy. osiągi gdy się rozgrzeje pozwalające na bezpieczną jazdę gdy zimny i nie pałowany na zimnym - słabiutko. ogolnie auto i silnik nie do szybkiej/sportowej jazdy. je jeżdzę nim dynamicznie ale ekonomicznie, z głową. spalanie: autostrada do 6,5 litra lecąc 140km/h (skrzynia 5 biegowa niestety) jazda 50% droga wojewódzka 50% miasto (Toruń) w godzinach dużego ruchu (dojazd do i z pracy) łacznie 13 km w jedną stronę = 5-5,3 litra czyli jak na zimny silnik całkiem spoko trasa wojewódzka lecąc 90-100km/g = spalanie nawet poniżej 4 litrów. Od tankowania do zaświecenia się rezerwy - przy powyższek, normalnej jeździe = 1100-1200 kilometrów. Wynik super. Bak 60litrów. Polecam lać dobre paliwo: ORLEN EKO DIESEL lub VERVĘ / dla bezpieczeństwa wtrysków. ogolnie auto bezproblemowe, turbo wytrzymałe, dpf/fap również bez problemu, wtryskiwacze w tym aucie są juz siemens wiec są trwalsze niz poprzednie delphi (czy jakos tak)/mozna poznać po budowie pompy - siemens płaska, delphi okrągła i wychodzą przewody jak nogi z pająka, taka gwiazda) elektronika/elektryka = wszystko mi w aucie działa, łacznie z tempomatem, czujnikiem deszczu i światła, sterowaniem z kierownicy.100% ok. siedzenia bardzo wygodne, bardzo dobre trzymanie na boki. jedyny minis - czesc aut (w tym moje) ma nadwrażliwe wspomaganie, które próbuje wyrównywać jazdę w przypadku pochylonej drogi czy coś takiego. w efekcie - np. na dziurach - auto potrafi czasem ściągać (zawias,zbieżnośc OK), kwestia oprogramowania wspomagania (elektryczne100%) / jestem umowiony do serwisu z tym tematem zeby sprawdzili temat. deska rozdzielcza/plastiki - NIC A NIC nie skrzypi, nawet na mega dziurach. gorzej ze sztywnością nadwozia - słychać uszczelki na dziurach, na jakiś wjazdach w bramy/prograch. nawet przy mocnym ruszaniu czy hamowaniu. to słabe. ogólnie - uwielbiam Toyoty (i zawsze będę). Kupiłem Renault, ponieważ w tej samej kasie mam megane w fajnej opcji wyposażenia z 2011 roku z przebiegiem 148tys a Toyotkę Corollę za ta kasę miałbym w gorszej opcji z rocznika 2007 (pierwszy rok produkcji e15) z przebiegiem 200-220tyś. Ogólnie - stosunek ceny do jakości - bardzo na plus, polecam auto dla normalnych ludzi, ja jestem zbyt zboczony na punkcie aut (i motocykli:P) i zakochany w toyocie. Moja Żona bardzo lubi jeździć Meganką chociaż sama ma Toyotę. Czy kupiłbym ponownie? Nie, odłożyłbym kasy i kupił Toyotę. Czy kupiłbym ponownie/będąc normalnym, rozsądnym człowiekiem? z pewnością TAK.
cena bardzo spoko, jakosc dobrze.
póki co ok/bez awarii. oby tak dalek. jedyny mankament sciagajace wspomaganie, ale jestem umowiony do serwisu
poki co brak = OK.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi FAP 90KM 66kW [l/100km]