Lista ocen Renault Megane III (361) - Silnik

Na liście zabraknie 155 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dziaru
Hatchback 1.5 dCi 85KM 63kW
Jak na 86KM to jest bardzo dobrze. Bałem się troche, ze bedzie mul, ale nie jest zle. Auto jest lekkie, w miescie mozna jezdzic dynamicznie bez problemu, nawet na autostradzie daje rade, chociaz nie jest to auto na autostrady.
~Edi
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
Super autko. Przejechałem nim ponad 74000 km głównie po europejskich autostradach i nigdy nie miałem najmniejszych problemów. Doskonale się prowadzi i trzyma drogi. Jak do tej pory jestem w pełni zadowolony. Oby tak dalej.
~kierowca
Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW
Silnik w tym samochodzie jak na tą moc ma wystarczające osiągi. Nie trzeba redukować by jako tako wyprzedzać. Wadą natomiast głośność od 3500 tys obr. wówczas wpada w rezonans. Co ciekawe powyżej 4k już ciszej i tak do 5k.
~heliodorro@op.pl
Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW
Ogólnie dynamicznie - 6 bieg pozwla na płynną jazdę na trasie ale dynamiczne wyprzedzanie to zdecydowanie 5.Podczas odpalania przez kilka sekund wchodzi na wyższe obroty - po chwili silnik pracuje równo i miarowo.
~mirussound@wp.pl
Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW
Silnik pracuje miło i równo, jednak przy potrzebie szybkiego przyśpieszenia brakuje momentu obrotowego... Ale to pewnie moje odczucie subiektywne, bo wcześniej jeździłem dieslami- Clio 1,5dci85, i Espace 2,0dci150.
~Szyszyszki
Coupe 2.0 16v TCe 180KM 132kW
Silnik super ! Mega elastyczny i ma dobre osiągi. Rewelacyjnie współpracuje z LPG. Nie wcina ani grama oleju. Trzeba tylko pilnować układu zapłonowego bo malutkie zaniedbanie a może być mocno odczuwalne.
~master22
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Ogólnie ok. Głośny powyżej 3500 obrotów. Zdecydowanie za mały do takich gabarytów auta. Poruszanie się po mieście nie sprawia problemu ale trasa to już co innego - brak mocy. Spalanie akceptowalne:)
~Magik
Hatchback Facelifting 2013 1.2 Energy TCe 115KM 85kW
Obawiałem się po opiniach pesymistów że długo nie wytrzyma ale bez zastrzeżeń dynamiczny i oszczędny i sprawdza się zarówno w mieście jak i na trasie na 6 biegu można już jeździć od 70 km/h
~Jerzy
Coupe 2.0 16v TCe 180KM 132kW
Najmocniejszy punkt Meganki. Jeden z ostatnich żeliwnych bloków. Świetna charakterystyka i duża niezawodność. Wysilenie turbiną jest rozsądne i nie wpływa na długowieczność podzespołów silnika.
~Karol
Hatchback 2.0 16v TCe 180KM 132kW
Od zakupu dręczył mnie "chrobotający" pedał sprzęgła ale wczoraj udało mi się ustalić z przyczynę w postaci luźnego plastiku przy sprężynie pedału sprzęgła. Chwila gimnastyki i jest ok.