Lista ocen Renault Scenic II 1.5 dCi 105KM 77kW 2003-2009 (22) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MGW
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Ekonomiczność w moim wydaniu to na razie koszty paliwa i jestem z nich bardzo zadowolony (zapraszm do mojego dziennika kosztów). Przegląd dopiero przedemną więc nie mogę się wypowiedzieć. Trochę psuje moją ocenę przepalające się żarówki (pierwszy raz bodajże po 8 tyś km) na szczęście z wymianą nie jest tak źle jak to inni opisują, że muszą wyjmować akumulator i inne cuda. Ja pojechałem pierwszy raz do warsztatu poglądnąłem jak można to zrobić...
~A&M
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Spalanie miód i orzeszki! 5.5l/100km w mieście jakieś 6,5l/100km Zimą troszkę więcej przy wyższych mrozach! Silnik przy wysokich mrozach odpala na dotyk! A pragnę zauważyć,że autko z 2006 roku i akumulator również z tego roku! Oryginalny! Samochód pod chmurką! Ceny części normalne! Olej full syntetyk Castrol! Wymiana rozrządu koszt około 400zł plus wymiana - części z wyższej półki! Klocki około 100zł za komplet przód lub tył - dobrej firmy!
~adella
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Zużycie paliwa rewelacyjne biorąc pod uwagę wielkość auta, miasto 5,5-6,5l/100km, trasa, zależnie od stylu jazdy 3,5-5,5l/100km. Dużo zamienników części i używanych w rozsądnych cenach ale nie wszystkie np do modelu po lifcie kratka wlotu powietrza w zderzaku tylko zamiennik za 300zł na allegro - szok. W warsztacie jeszce odpukać nie byłem.
~landos@onet.pl
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Wszystkie wyjazdy wakacyjne z w pełni wyładowanym samochodem (ewent. z pakiem) to spalanie średnio 6.0 (6.8) litra/100 km. Przy spokojnej jeździe w tempie otaczających nas samochodów na trasie - nawet ponizej 4.5. Po mieście 6-7 l/100 km w zależnośi od klimy/zimy. Kiedyś na 250 km za miastem 4.1- mam zdjęcie, mogę udowodnić
~Ofiara dci
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
pali mało, ale jak doliczyć wymianę silnika (bo się ich nie naprawia), to przestało być wesoło. no i dodam, że nowe auto średnio spalało 5,6 l/100km, a potem było już gorzej. ostatnie 2 lata nie mogłem zejść poniżej 6,5 l/100km, no i koni jakby mniej (może kilka zdechło, albo... sam nie wiem)
~dinn
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Ideal!! Nie sadzilem, ze dane fabryczne sie sprawdza. Na europejskich trasach po autostradzie (ok 120 km\\h) srednie spalanie 4,5 l/100 km. W miescie maxymalnie 7 l/100 km. Srednio okolo 5,5-6 litrow zalezy od pory roku (ogrzewanie i klima nieco podnosza spalanie).
~Tadek
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Do tej pory koszty są mikroskopijne, Zawieszenie proste czego np. nie da się powiedzieć o VW. Silnik bez najmniejszych problemów. Montaż haka nie sprawia problemów, można się wpiąć w przewody elektryczne do lamp tylnych.
~Igor
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Piękna sprawa. 4 osoby, klimatyzacja i prędkość 140 km/h spalanie 5,5 litra. W mieście około 6 litrów. Przy spokojnej jeździe poza miastem można liczyć na spalanie poniżej 4,8 lita/100 km
~Adas
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Caly czas serwis aso . Podstawa przeglady ok 700 -800 zl wydatki na dodatkowe naprawy naprawde wysokie np. Żarówki postojowe 23 zl sztuka o innych cenach wspomnialem wczesniej. Drogo!
~AgaM
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Nie mam uwag - w trasie ok 4-5 l, po mieście ok 6-7 max w zimie i w korkach do 8 . To na włączonej klimatyzacji - dla mnie nie odczuwalny spadek zużycia przy wyłączonej klimatyzacji.