Lista ocen Saab 9-3 II (154) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 111 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Navigator-3000
SportSedan 1.9 TiDS 150KM 110kW
Sterowanie nawiewami silniczkiem elektrycznym,przy dochodzeniu do konca na pokretle zimno/cieplo silniczek lubi sobie troche "postrzelac" zanim sie zgasi,sterowanie klapkami nawiewow OK. Po usunieciu EGR i DPF silnik nagrzewa sie wolniej,ale gdy osiagnie juz pelna temperature to grzeje dobrze. Ale mam wymieniona na nowa dmuchawe (poprzednia sie zatarla) i termostat (poprzedni lekko nie domykal).Ogolnie cieple autko po nagrzaniu bo...
~Kamil
SportSedan 1.9 TiDS 150KM 110kW
Świetnie choć niewykluczone, że po części wpływ ma na to ogrzewanie postojowe w które mój egzemplarz jest wyposażony. Przy temperaturach poniżej 8st. Celsjusza automatycznie włącza się spalinowy dogrzewacz silnika więc ciepłe powietrze zaczyna do kabiny lecieć bardzo szybko. Można też ogrzać auto na postoju włączając ogrzewanie postojowe ręcznie lub zaprogramować automatyczne włączenie na określoną godzinę.
~Saab Pilot
SportKombi 1.8 122KM 90kW
2-strefowy climatronic ziębi i grzeje jak trzeba. Manualny wyłącznik klimy to duży plus - w wielu autach z klimatronikiem nie można tego zrobić a ma to wpływ na spalanie. Dodatkowo w komupterze można ustawić prędkość nawiewu, opcje włączania klimy, ogrzewania tylnej szyby i wiele innych. Osobne nawiewy na tył. Mimo 5 lat wiele nowych aut wypuszczanych obecnie nie ma takich opcji.
~Sobocinski
SportSedan 2.0t 175KM 129kW
Auto rozgrzewa się stosunkowo szybko, klima działa jak epoka lodowcowa :D Jest bardzo fajnie, nerwy psuje tylko mało ergonomiczny system automatycznej wentylacji, który ma takie mankamenty jak max wiatrak gdy wsiadasz do gorącego auta, a wentylacja jest na chłodne powietrze. To trochę denerwuje, musisz zmniejszać ile razy wsiadasz. Ogólnie jednak super komfort - pełna automatyka.
~Mikołaj
SportSedan 1.9 TiDS 150KM 110kW
Podgrzewane fotele i automatyczna dwustrefowa klimatyzacja są miłymi dodatkami. Ze względu na silnik diesla, w miesiącach zimowych trzeba chwilę poczekać na powiew ciepłego powietrza. Osobiście jeżdżę cały rok na klimatyzacji w trybie automatycznym i działa perfekcyjnie.
~Wojtek
SportSedan 1.9 TiD 120KM 88kW
latem super, klimatyzacja szybko schładza, natomiast zimą, gdyby nie ogrzewane fotele, byłaby tragedia. Przy -20 stopniach, przy jeździe pozamiejskiej 40km nie starczyło na pełne zagrzanie silnika. Ogrzewanie zadziałało dopiero po ok 15km. Termostat nowy, sprawny na 100%
~Saab 9-3 2007 180KM diesel
SportSedan 1.9 TTiD PF 180KM 132kW
Za to jest duży plus! Naprawdę tu się postarali i nie mam żadnych zastrzeżeń w dodatku jest masa pokręteł i wentylacja na tylne siedzenia. Zwykła wentylacje robi przy normalnej jeździe robotę jak klima w innych autach, a tu musi być naprawdę upał albo zimno żeby ją odpalać.
~MedicalDivision
SportSedan 1.9 TiDS 150KM 110kW
Jeśli chodzi o klimatronic to świetny! Super schładza samochód bardzo szybko. Nie jest uciążliwy. Jeśli chodzi o ogrzewanie. hm... Nie jestem w stanie powiedzieć bo jest teraz sierpień i nie miałem okazji sprawdzić. Jeśli chodzi o ogrzewanie foteli.. to mmm bajka! polecam!
~dawid10441044
SportSedan 2.0t 175KM 129kW
Klimatyzacja (dwustrefowa) chłodzi auto bardzo szybko. Czujniki (np. natężenia swiatła słonecznego) wpływają na utrzymanie idealnej temperatury wewnątrz. Troszeczkę brakuje wentylacji w skórzanych fotelach. Ogrzewanie oraz podgrzewane fotele przednie umilają podróż w chłodne dni.
~badasskris@hotmail.com
SportKombi 1.8 122KM 90kW
Podgrzewane fotele, dosc wydajna klima, choc czasami mam wrazenie, ze jak sie rozbuja to mrozi niemilosiernie; dosc niezwykle wrazenie jak na Klimatronik; sprytnie rozwiazane sterowanie nawiewami - bardzo saabowskie i pozwalajace na latwa regulacje we wszystkich kierunkach