Lista ocen Seat Cordoba I Sedan 1.4 i 60KM 44kW 1994-1999 (87) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 105 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Arek
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Pieknię rozłożone biegi :-) Jazda na biegu 5 w trasie przy predkości ok 90 km i obrotach ok 2300 rpm (najwyższy moment) umożliwia wciśnięcie gazu i BEZ REDUKCJI!! bezpieczne wyprzedzanie innych aut. Powyżej 120 luj idzie gorzej ale w koncu to tylko 60 koni. Czasem zgrzytnie wsteczny przy rozgrzanym silniku ale to jedyna wada. Skok lewarka jest dosc długi, dla mnie to zaleta a nie wada (kwestia gustu i przyzwyczajenia). Moze do super...
~serwer.poczty@gmail.com
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Swietna skrzynia biegow! Nie wymaga zadnej sily w operowniu, dziala precyzyjnie. Bardzo rzadkie awarie. W calej 12letniej historii samochodu tylko jedna awaria- 5bieg. Naprawa wg mechanika dosc trudna i jak na tak maly samochod kosztowna. Cale zdarzenie nastapilo prawdopodobnie przez blad w uzytkowaniu. Chociaz co do tego nie jestem w 100% pewnien. Moim zdaniem troche za krotkie przelozenia, ale dzieki temu zyskuje na dynamice.
~Piotrek
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Tragedia.Lecą łożyska poszczególnych biegów.Dodatkowo uszkodzone bylo łożysko na wałku sprzęgłowym w skrzyni biegów.Z cudem graniczy znalezienie tego samochodu z w 100% sprawną skrzynia.Przy zakupie radze dokładnie ją osłuchac.Wszystko to nie zmienia faktu ze pomimo tego ze byla zepsuta nigdy nie zawiodła przez 30tys km. Na plus jeszcze zasługuje jej zestopniowanie.Krótkie biegi sprzyjają przyspieszeniu.
~Gizzah
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Biegi wchodzą ciężko, przełożenia są dosyć długie, chociaż to jest kwestia dyskusyjna, na pewno są gorzej wyskalowane skrzynie pod tym względem ;). Ale tak samo - solidny element i ciężko jest powiedzieć cokolwiek więcej. Nie ma się do czego przyczepić, oprócz tego że sporadycznie zacharczy wsteczny, ale to już może być wina kończącego się sprzęgła w moim przypadku.
~Jarek
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Nie było z nią problemu. Przy przebiegu 180tys wymiana całego sprzęgła. Nawet przy nowym sprzęgle czasem przy wrzucaniu wstecznego zazgrzyta :-) W czasie jazdy kręcę do 3000tys i następny bieg. Biegi wchodzą bez problemu, bez użycia większej siły. Średnio raz na rok wymiana linki sprzęgła (robią się opory, ciężko wciska się pedał).
~emed@wp.pl
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
biegi zawsze wchodziły bardzo dobrze, od około 200 tysięcy zaczynają się delikatne kłopoty przy wstecznym, poza tym biegi 1-4 króciutkie, za to na piątce można jechać 50-60 km/h, szkoda że przy 100 km/h obroty na piątym biegu to 3000/min - ale coś za coś, zresztą ten samochód to nie demon prędkości - patrz wyciszenie
~zybi
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
nie jest źle dość krótkie biegi pozwalają więcej wycisnąć z małego silnika, skrzynia chodzi gładko choć nie jest pozbawiona wad jedną z nich jest umieszczenie wybieraka u dołu przez co lubi uciekać olej, ponadto wchodzi do niej 4l oleju co jest kosztowne przy wymianie opel potrafił zmieścić się w połowie
~Przemek
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Na skrzynie nie narzekam za bardzo, biegi wchodzą dobrze, wsteczny nieraz zazgrzyta. Jedynie olej wycieka ze skrzyni i na biegu jałowym słychać jakieś dziwne dzwieki a jak wcisnę sprzęgło to już jest ok Przyznam ze niedawno wlałem tam nawet sporą ilość oleju ... i były spokój ale zmowu słyszę te żężenie
~Baloo
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Może to mój feler, ale ze skrzynią mam problemy odkąd kupiłem Cordobę. Wsteczny często zgrzytał. skrzynia zaczęła "wyć" po 70 000 km. Kupiłem drugą używaną i po wymianie na 4-ce i 5-ce już słyszę niepokojące piski. Poprzednia jest do generalnego remontu (ponad 1000 PLN) i chyba się nie opłaci.
~Marcin
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Precyzyjna, choć czasem przy szybkiej zmianie z jedynki na wsteczny coś zgrzytnie :/ Za to jej elastyczność jest nie samowita na piątym biegu możemy jechac 60 km/h i nie szarpie nam samochodem, mam wrażenie jadąc w terase, że posiadam automat.
Seat Cordoba I Sedan