Lista ocen Seat Ibiza II Hatchback (227) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 335 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Fallien
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
Od momentu zakupu (odpukać w niemalowane) nie zawiodło mnie ani razu Moim Seacikiem zrobiłem już ponad 15 tys Fakt, że to niezbyt wiele ale po tylu kilometrach wady ukryte powinny się pokazać i ewentualne bolączki. Niektórzy narzekają na jakość blach ja na szczęście takowych problemów nie mam Autko jest na oryginalnym lakierze a ogniska korozji trzeba szukac z lupą :) Z tego co mi wiadomo mój egzemplarz pochodzi z niemieckiej produkcji a nie...
~hosemorales
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Tu się rozczarowałem. Po 300 tys km padła turbosprężarka. Wydaje mi się ze poprostu mają juz taką żywotność. Świece żarowe- w zimie miał problemy z paleniem przy -25. Latem jak jest ciepły ma problemy z odpaleniem długo kręci będzie potrzebna korekta map startowych bądż regeneracja rozrusznika, wycieki oleju z odmy. Na końcu wymienić mogę uszkodzoną uszczelke głowicy ale przyczyną tego w pewnym stopniu mógł być tuning i agresywna jazda.
~qba
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
auto mam od nowości. Przy przebiegu ok 60tyś km padła pompa wody przez co nie mogłem odpalić auta. Reszta wymian typowo eksploatacyjna: przy przebiegu ok 140 tyś km sprzeglo, po ok 125tyś uszczelka pod głowica, po 125tys amortyzatory tylne i tym podobne sprawy. Niemilo zaskoczyly mnie dwie dziury w podlodze, być może spowodowane sączeniem sie na podłogę płynu z wężyka spryskiwacza tylnej szyby. W dodatku rdza zaczęła brać tylne nadkola i...
~Marcin - Gdańsk
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Po zakupie okazalo sie, ze do wymiany jest kilka " grubszych" rzeczy , ale to z uwagi na to, ze poprzedni wlasciciel deklarowal, ze rzadko odwiedzal warsztat i malo co wymienial, wobec czego na dobry poczatek do wymiany sprzeglo (po 130000km) i maglownica. Jednak biorac pod uwage fakt, ze czesci te nie byly wczesniej wymieniane, nie nalezy chyba narzekac na duza zawodnosc auta, tak mi sie wydaje...
~robo-robal
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Skrzynia biegow jest powaznie wadliwa, objawia sie to skakaniem raczki od zmiany biegow, wypadania biegow, w koncu dochodzi do jej uszkodzenia objawiajacego sie szarpaniem samochodu. Jest to problem dosc powszechny dlatego uzywane skrzynie do tych samochodow sa dosc drogie. Kolejna powana wada jest rdza, korozja dotyka podwozia, glownie srob, orza sroz silnika.
~kurier21@vp.pl
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
W modelu Ibiza słowo \"zawodność\" nie istnieję:) posiadam ten samochód już półtora roku i nigdy nie miałem takiego zajścia:) samochód jest bardzo solidnie wykonany, duża w tym zasługa Niemców i ich dokładności wykonania:) silniki w tych autach są po prostu wieczne:)trzeba by naprawdę utalentowanego \"mechanika\" żeby zajeździć ten silnik:)
~erhaminus@o2.pl
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
problem (z tego co wiem nie tylko ja to mam) z niesamowicie upierdliwym gaśnięciem tuż po zapaleniu, przejrzany kilkukrotnie samochód u elektryka i mechanika i nic, poza tym ten samochód ma wadę w postaci diabelnie słabych łożysk tylnych i nigdy tak naprawdę nie wiesz kiedy usłyszysz szum - w ten sposób wyciągałem już zmielone łożysko tylne z piasty
~Kozini
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Nie jest to autko z pierwszych miejsc bezawaryjności, z tym trzeba się liczyć.Początkowo miałem trochę problemów, jednak uważam, że była to wina poprzednika. Dokuczał mi bendix(wymieniałem dwa razy) i przewody wysokiego napięcia(też dwa razy). Od dłuższego czasu jest ok, wymieniam tylko częsci eksploatacyjne, dolewam paliwka i heja przed siebie :-) !!!
~wojak11
Hatchback 2.0 i 115KM 85kW
Z poażniejszych jak tylko sprowadziłem. Padła pompa paliwowa (prawdopodobnie że były w baku resztki benzyny a i tak wczesniejszy własciciel jeżdził na gazie). Regeneracja 250zł. Bo nowa to koszt ponad 1tyś-nie pasuja od VW. Potem wymiana uszkodzonego regulatora paliwa Bosch- orginał 300zł. Amorki tył komplet z wymianą 250zł ( bo już dobijały na dziurach).
~Maciej
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Uchwyt sprzęgła wymyślił jakiś młotek... Katastrofa z tego co się dowiadywałem nie tylko ja mam ten problem. Sprzęgło wyciska się jak na siłowni heheh. Problem z łożyskami kół ale to może przez moją manie wchodzenia w zakręty na granicy rozsądku ;-) podsumowując mały minus za ten uchwyt. Ogólnie daje nawet 4 z plusem.
Seat Ibiza II Hatchback