Konkurs gokartowy - tydzień 4

Seat Toledo II 1.9 TDI 110KM 1999-2004 - Oceń swoje auto

Oceny Seat Toledo II 1.9 TDI 110KM 1999-2004

4% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 13.01.2011 16:17:58 przez

Mam Toledko 2002r.1,9 TDI 110KM od 5 lat i jestem z niego bardzo zadowolony.Autko jak na razie sprawuje się super (115000km),jest ekonomiczne 4-6l./100km.wypas pełny,kufer 500l.komfort jazdy,wygląd wewnętrzny i zewn.ale chciałem go zmienić na coś młodszego.Wybór był trudny(widział mi się:ford s-max i nowe mondeo,audi a(s)4,merc b-klas,passat b6)padło na passata 2.0 tdi oczywiście combi.Po roku poszukiwań znalazłem takiego jak chciałem(navi,chromy,bluetooth,welur,pamięć foteli,nagłośnienie dynaaudio,gniazdo 220v,sterow.w kierownicy,kolor),ale to nie to czego oczekiwałem.Byłem i jestem zawiedziony podejściem do klijenta FIRMY jaką jest VW.1 Jakość wykończenia(tandetne plastiki,trzeszczenia).2 Wyposażenie standardowe(gumowa kierownica!!!wstyd!!!dopłata do wszystkiego nawet w wersji Hadlain,miejsce na parasol jest i jak chcesz -PŁAĆ!!! ).3 Gdzie Polskie menu w komp.i navi.(jest rok 2011 nadal brak)mają nas gdzieś!!!.4 Toledko prowadzi się lepiej,dużo mniej pali(na trasie 4l.),ma mniejszą turbo dziurę i koszty utrzymania, ogólnie jest lepiej wykończone i na razie bezawaryjne.Passata po roku sprzedałem ,a toledko mi służy dalej.Porównując jeszcze toledko 2 i golfa 4 w standardzie. Toledko-radio 8 głośników,klamki w kolorze,3 zagłówki z tyłu,elektryka szyb,central,kierownica trójramienna.Golf-radia brak,klamki czarne, zagłówki z tyłu brak(TO JEST BESPIECZEŃSTWO),centralny zamek brak,chcesz kierownice trójramienną-płać,wnętrze bezpłciowe .Ergonomia w golfie i passacie b5 sterowanie szyb i lusterek (kto to tak umieścił!!!)MOGĘ TAK W NIESKOŃCZONOŚĆ.Uważam że VW jest dla troszeczkę dla ułomnych i zboczonych ludzi.

dodano 23.10.2012 18:57:58 przez

Samochód ma 12 lat ja osobiście przejechałem nim prawie 90 tyś kilometrów znam go całego, wiem kiedy coś go boli coś go dręczy ,a kiedy jest wesoły i ma dobry humor. Da się lubić ten samochód . Nie jest tak ładny może jak Leon ale dzieki temu że jest mniej popularny można znaleźć bardziej zadbany egzemplarz. W miare wygodny i cichy w środku , nie ma problemu z częściami bo to VW albo Audi jak kto woli. Chciałem zmienić na nowszy model ale się wstrzymam narazie bo po co zmieniac ten samochód skoro z tym silnikiem wiem że będe jeździł jeszcze przez następne 300 tyś km . Bardzo dobry samochód polecam każdemu kto nie jest wybredny i wrażliwy na opinie Polaków że 1.9 TDI to oklepany silnik z przebiegami milon km kazdy i każdy wieśniak w swojej stodole musi ma takie coś. Niektórzy poprostu potrzebują oszczednie i dynamicznie przemieszczać sie przez miasta i autostrady i nie wymagaja od auta kosmicznej technologii i 500km pod maską , kogo stać niech kupi sobie BMW 530d GT i będzie w porządku. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z tego samochodu nigdy nie jechał n a lawecie bo za miastem mu wtryski padły albo elektronika zwariowała czy cuś. Odemnie dostaje największą note bo od samochodu wymaga się nie tylko żeby ładnie wygłądał ale żeby też spełniał swoją funkcje , a Toledo wywiązuje się z tego ponadprzeciętnie i egzemplarze nawet dzisiaj z pierwszych lat produkcji przejada jeszce wiele wiele kilometrów pod warunkiem że czasem o niego zadbamy

dodano 19.01.2012 11:35:47 przez

Posiadam autko od roku, jeździłem po różnych drogach, jazda dookoła domu miasto/wieś spalanie oscyluje się na poziomie 5,4 l. Jazda Polska- Niemcy 4 osoby i bagaż 1050km zależy od stylu jazdy jazda ciągła 140km/h spalanie 5,6l to auto pali mało do 3tys obrotów.Ta sama trasa i pilne dotarcie do domu jazda 160-210km/h Spalanie wzrosło do 7,2l. Ogólnie jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o spalanie ON. Oczywiście należy pamiętać o ,,łagodne,, obchodzenie się z dieslem czyli nie kręcić go na zimnym silniku czy też nie gaszenie od razu po długiej lub żwawej jeździe i oczywiście regularną wymianę płynów i filtrów Wystarczy kilka podstawowych zasad a ten silnik 110 konny może przejechać tysiące kilometrów bez większych napraw.Jedyny minus troche mało miejsca w środku dla podróżujących na tylnej kanapie ale za to super duzy bagażnik a niestety małym wlocie załadunkowym ale to w końcu sedan a nie combi.Podstawowe nagłośnienie jest przyzwoite 8 głośników i oryginalne radio ze zmieniarką.Ogólnie auto godne polecenia dla osoby która ceni ekonomiczność a kiedy trzeba pojechać szybciej to także jest czym

dodano 10.03.2010 14:47:35 przez

Jak na samochód tej klasy który powstał na płycie podłogowej Golfa IV z czego Seat jest 100 razy ładniejszy, bardzo przyzwoicie,samochód jest wygodny mój ma ala kubełki z przodu wiec na zakretach siedze pewnie, sprowadziłem go z holandii w Styczniu 2009 obawiając sie kłopotów z zawieszeniem poniewaz samochód z dróg równych jak stół przyjechał na przysłowiowy poligon ale jak dotad jest ok i na przeglądzie wyszlo mi ze na 2 lata mam spokój:)oprócz tych gum na wahaczach, mój samochód ma stosunkowo mały przebieg myśle że jest realny, z raci że silnik jeździ na pełnym syntetyku Mobila a mała turbinka dmucha jak głupia i samochód nie kopci, mysle ze bedzie bezawaryjna eksploatacja, z tym silnikiem zalecam dbałosc o turbo tj.na zimnym silniku nie katować max do 2 tyś. obrotów a po dynamicznej jeździe odczekać 2 minuty i mozna wyłączyc silnik, i pilnowac oleju nie sa to zbyt duze wymagania a odpłaca sie wysoka bezawaryjnościa i spokojnie przespana nocą z myślą ze rano somochód na 100% odpali i dojedziemy tam gdzie chcemy. seat wyrobił sobie u mnie opinie lepsza niz mercedes.

dodano 24.08.2010 14:14:22 przez

Samochód prawie idealny, bo nie ma na świecie ideałów :) . Świetnie wyglądający (po 12 latach od premiery), bogato wyposażony (wersja Singo ma: automatyczną klimatyzację, 4x el. szyby, el. lusterka, 2x podłokietnik, welurową tapicerkę, fotel kierowcy regulowany na wysokość, 8 głośników, roletę tylnej szyby i alufelgi. Do pełni szczęścia brakuje skórzanej tapicerki, tempomatu, el. foteli i tempomatu - te el. były w Signo za dopłatą, w wersji Sport seryjnie). Jest niezawodny, ma duży bagażnik (zawiasy nie wnikają do wnętrza, bo klapa jest na teleskopy, szkoda, że nie było wersji kombi). Pali śmiesznie małe ilości paliwa. Jest super. Gdyby tylko trafiła się okazja, to kupiłbym jeszcze raz tą generację Toledo - jednak wersję 1.9TDI o mocy 150KM, w najbogatszej wersji Top Sport, ze skórą, tempomatem, alufelgami 17' zmieniarką CD i tempomatem, z roku 2004.

dodano 05.01.2005 21:47:16 przez

Auto godne polecenia. Bardzo ekonomiczne, ale polecam zmianę czipa. To spory koszt (zmiana programu kosztowała mnie 2000zł), ale uważam, ze to była dobra decyzja. Znacznie poprawiła się dynamika i wyraźnie obniżyło się spalanie na trasie, w mieście nie zauważyłem różnic w spalaniu (zmianę programu robiłem po 35000) Sądzę, że podobne zdanie mają też inni użytkownicy silników TDI bo praktycznie co II - III auto ma zmienionego czipa, albo "wpinkę" (to można łatwo rozpoznać). Bardzo wygodne fotele, dobra klimatyzacja, brak awarii. Jedyna rzecz, która mi przeszkadza to brak wyczucia tyłu a nie jestem "świeżym" kierowcą ( to moje 6 auto i około 700 tys. przejechanych km). Trochę za ciasny tył jak ktoś na stałe chce przewozić 4 dorosłe osoby w komfortowych warunkach.

dodano 19.01.2013 11:27:03 przez

Ogólnie samochód fajny ale bez rewelacji. Jeździłem nim dwa lata i sprzedałem bo już nie miałem do niego siły.Psuło się dosłownie wszystko począwszy od różnego rodzaju czujników po ciągłe zacieranie się łopatek w turbinie i pompy paliwa. Samochodem jeździ się dobrze i przyjemnie chodź z tyłu jest mało miejsca. Silnik oszczędny lecz bardzo ciężko go nagrzać do stałej temp.Kupującym radzę dokładnie sprawdzać przebiegi bo zazwyczaj samochód taki ma ponad 100 tys dodatkowego przebiegu.Jeśli miałbym kupować Seata jeszcze raz to jedynie w benzynie.

dodano 15.12.2012 09:14:14 przez

TDI 110KM 2000r. polecam, przejechalem nim 70tys a kupilem go z przebiegiem ok 250tys. Samochod POLECAM!!! Bardzo fajnie sie go prowadzi, silnik jeden z najlepszych jakie sie pojawily na rynku 1.9 TDI. Autko bardzo ekonomiczne. Kilka elementow ktore sie popsuly to podnosnik do szyby i mechanizm do wycieraczek (zapiekl sie). Koszty niewielkie. Drzwi przeciakaly i czesto pod nogami w deszczowe dni troche wody sie zbieralo, rozwiazalem szybko ten problem. Z niczym powaznym nie mialem problemow. Polecam

dodano 30.06.2004 16:31:51 przez

Ludzie. Jak dotad nie mialem lepszego auta. Moze wnetrze zbyt przypomina Audi A3... Ale to nie wada. Auto stosunkowo niedrogie, a za to bardzo sprawne i wyjatkowo oszczedne. Poprzednio mialem Forda Mondeo... O nie... Juz nigdy Forda... A na 100% nie Mondeo. A tu... jakby inny swiat. Bez udziwnien. Wszystko tam gdzie sie tego spodziewasz. I ten silnik... Zbiera sie fantastycznie. Fabryka mu dala 110 KM a ja u "Ciptunera" dokupilem mu jeszcze 22 za niecale 1500 PLN. I to tylko modyfikacja softu w ECU.

dodano 17.01.2012 15:25:33 przez

Samochód świetnie sprawdza się w trasie. Nigdy nie zawiódł. Silnik daje kopa - ale co najważniejsze jest bardzo elastyczny. Na autostradzie można go rozbujać nawet do 200km/h. Zawieszenie bardzo trwałe i sztywne. Uważam, że samochód jest wart swojej ceny. Mam porównanie do Astry II i Golfa IV. Zdecydowanie z lepiej się nim jeździ niż Astrą i podobnie jak Golfem. Z tym, że łatwiej znaleźć zadbane Toledo/Leona niż Golfa. Stąd jego przewaga. No i ten wygląd... :) (ale to kwestia gustu).

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS

Rocznik: 2013. Przebieg: 3 500 km. Silnik: 1.6 120KM, benzynowy.

Demonstracyjny Hyundai Elantra Classic Plus

Demonstracyjny Hyundai Elantra Classic Plus

Rocznik: 2014. Przebieg: 0 km. Silnik: 1.6 132KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Seat Toledo, oglądali także

Dowiedz się więcej o Seat Toledo

Przeczytaj o Seat Toledo

Seat Toledo - powrót do korzeni
Seat Toledo - powrót do korzeni Po chłodnym przyjęciu trzeciej generacji Seata Toledo mogło się wydawać, że ta nazwa zniknie w odmętach motoryzacyjnej historii. Tak się jednak nie stało i rok temu zaprezentowano stonowanego liftbacka.

Seat Toledo - zobacz filmy

Seat Toledo Style 1.4 TSI, 2013 - wideotest AutoCentrum.pl
Seat Toledo Style 1.4 TSI, 2013 - wideotest AutoCentrum.pl Auta budżetowe są dobre, bo są dobre i tanie... Do czasu, aż nie popsujesz tego przy zakupie zamówieniem zbyt wielu dodatków, cena których sprawi, że auto już takie tanie nie będzie. A budżetowe pozostanie zawsze - tak przynajmniej stwierdziliśmy, przyglądając się testowemu Toledo...

Seat Toledo II 1.9 TDI 110KM 1999-2004 162