Lista ocen Seat Toledo II 1.9 TDI 110KM 81kW 1999-2004 (73) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 120 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~eRKaZet rafcio44108@o2.pl
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Przez rok użytkowania, a samochód ma 10 lat i 200tys. km przebiegu (przebieg udokumentowany książką serwisową) nie zepsuło się nic - w końcu Seat to niemiecka precyzja, hiszpański temperament. Wymieniam jedynie elementy, które zuzywają się w sposób naturalny. Nie zepsuło się nic, nie spaliła się nawet żarówka. Po zakupie wymieniłem kompletny rozrząd, filtry i płyny eksploatacyjne. Na wiosnę 2010 roku zmieniłem amortyzatory, silentblocki,...
~Sabuch
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Jedyny i najpoważniejszy problem z silnikiem to turbina. Długo szukano usterki eliminując poszczególne potencjalne przyczyny. W końcu ustalono, że to nie żaden z zaworów tylko łopatki zawieszające się z powodu sadzy w środku. Skutek jest taki, że czasem przy osiągnięciu 100 km/h turbina przeładowuje i sterownik ją odłącza. postanowiłem nie wymieniać turbiny aż zupełnie się nie popsuje. Wystarczy wyłączyć na chwile silnik i gwałtownie ruszyć -...
~Waldi-ST
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
BRAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~WOLF69-TCP
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Ogolnie samochod jest bardzo malo awaryjny, u mnie siadlo przednie zawieszenie(pewnie lata),i tylne amortyzatory(zaniedbanie poprzedniego wlasciciela)nie bylo problemow z wymiana(tyl)Zaczyna mi gwizdac turbo (do sprawdzenia, poniewarz moze byc to tylko pekniety jakis gumowy przewod).Powaznym problemem jest dostajaca sie woda do srodka auta i nie jest to do konca wyjasnione którędy sie dostaje.
~kokokoko
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
jak wspomniałem wcześniej Turbina ( kupiłem go od znajomego gdzie w większości użytkowany był na krótkich odcinkach przez żonę znajomego a iwedziałem że nim pojeżdżę więc kupiłem nową Garetta ) ale np znajomy wymienił amortyzatory, sprężyny ( do tej pory skuteczność amorów mam na poziomie 76%) A także dwumasa wymieniłem. i do tej pory wszystko gra.
~maciej
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
no niestety przez pół roku walczyłem z wodą w samochodzie. Samochód jest bezwypadkowy, a po większych deszczach od strony kierowcy z przodu i z tyłu zalewało mi go. Krew mnie zalewała. Mocnych na naprawę nie było. W końcu dzięki wizycie na forum inernetowym seata, doszedłem że woda dostaje się do samochodu przez drzwi.
~MarekB9
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
zobaczymy co będzie dalej na razie : gruszka od turbo 600 zł. Poprzedni użytkownik (użytkowniczka) jeździł/a po mieście :( Wiedziałem z czym są problemy jak kupowałem
~toledo II
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Jak narazie auto jest niezawodne jedyny problem to sprzeglo o ktorym wiedzialem przy zakupie i juz jest naprawione(pompka wysprzeglika przy pedale)
~undertacker
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
z powazniejszych tematów to wymieniłem przekładnie kierownicza bo... skorodowała na listwie, wymiana rozrzadu co 50tys km to wrecz obowiazek.
~marcopolo
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Padła turbina, czujniki, EGR, zawieszenie notorycznie powybijane, poprzeni włąściciel planował głowicę i wymieniał uszczelkę.