Lista ocen Skoda Felicia I Hatchback 1.3 68KM 50kW 1994-1998 (107) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 176 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wolny_od_horroru
Hatchback 1.3 68KM 50kW
Już miesiąc po kupnie z laika stałem się mechanikiem i naprawiałem samochody innym. Nie było chyba rzeczy której bym nie naprawiał. Do mechanika biegałem tylko, jeśli sam nie miałem warunków wymienić - bo w 4 czy 5 warsztatach zawsze ktoś coś sp*****ył. Podejście typu: Panie to i tak tylko stara Skoda. Wszystko robili źle, niezgodnie z zaleceniami producenta, bo jak się zepsuje to i tak klient przyjedzie naprawiać. Nie znam zaufanego mechanika...
~jarekjot@gmail.com
Hatchback 1.3 68KM 50kW
Dwa razy unieruchomiony samochód. Raz - pęknięty króciec chłodnicy. Samodzielna wymiana chłodnicy. Drugi raz awaria salonowego alarmu i odłączenie pompy paliwa na stałe. Dwa razy wymieniony termostat (oryginał trzymał za wysokoą temperaturę, a po wyjęciu okazało się, że zaczął pękać, lepsze polskie zamienniki). Cieknąca pompa wody. Nienaprawialne zawieszenie przednie, ciągłe stuki mimo wymiany sworzni i końcówek drążków (samodzielna). Po tych...
~Sh4dow
Hatchback 1.3 68KM 50kW
Usterki jakie objawiły się w użytkowaniu od 2006 r. -Awaria czujnika położenia wału (160 zł) nowy -awaria termostatu 65 zł nowy -awaria alternatora x3 ( 2 razy regulator 70 zł, 1 raz cały alternator) -awaria nagrzewnicy 90 zł -sworznie wahacza 25 zł szt. - zepsuty zamek od komory silnika (maska otwarła się na autostradzie koszt naprawy 1000zł ) - urwanie owiewki od strony drzwi pasażera (nowa 250 zł !) - urwanie linki od sprzęgła 60...
~pawel99970
Hatchback 1.3 68KM 50kW
Może to nie wada fabryczna ale o niej napisze. Chodzi o instalacje gazową. Kupiłem samochód z już zamontowanym gazem. I jakiś genialny "Janusz" zamontował wężyk miedziany doprowadzający gaz z butli bezpośrednio przy łączeniu tłumika, który wisząc na gumach jest ruchomy. PEwnego pięknego dnia wychodząc z samochodu usłyszałem syczenie, co sie okazało wężyk sie przetarł... Poza tym bez większych usterek
~kamyk
Hatchback 1.3 68KM 50kW
poważne usterki to skrzynia biegów (po podróży leśną drogą) przypadkowe uderzenie w wystający kamień... korodująca pokrywa bagażnika po 6 latach użytkowania... wierzchnia warstwa lakieru (bezbarwna) łuszczy się i odchodzi (zauważone w myjni samochodowej) na osłonie grillu i pokrywie silnika (może to efekt nieprecyzyjnych napraw balcharsko lakierniczych)
~Maniek
Hatchback 1.3 68KM 50kW
Łożysko w rozruszniku. Usterka naprawiona samodzielnie- bez żadnych kanałów i mechaników. oprócz tego zacisnęły sie hamulce. wymagana była wymiana całego układu. jeszcze zatarty amortyzator przedni ale dało się jeździć. wymiana tak przy okazji pobytu w serwisie związanego z hamulcami.
~Piotr PL ZS
Hatchback 1.3 68KM 50kW
tłumiki środkowy i ostatni TRAGEDIA wymiana co 1,5 roku. po przejechaniu 80 tys km przy gwałtownym hamowaniu pęknięcie kielicha amortyzatora podtrzymującego spręzyne zawieszenia przedniego przy prędkości 120 km/h otwarcie ołony silnika tzw przedniej maski nie sympatyczne doświadczenie. Nie polecam
~AREK
Hatchback 1.3 68KM 50kW
z poważnych usterek to przy 100 tys rozleciala sie skrzynia biegów i to tak że nie obeszlo sie bez lawety. Efekt: nowa skrzynia 700 zł i robocizna 200 (oczywiscie po znajomości) nowa oryginalna skrzynia kosztuje 2500 no i rdza!!! tylnia klapa nad plastikową listwa: tragedia, rdzewieje jak cholera
~wujo666
Hatchback 1.3 68KM 50kW
zalanie swiec , uszkodzenia alternatora, terostatu , nawalaja czesto czujniki np. temperatury , czujniki silnika , niedomaganie silniczka krokowego- spowodowane najczesciej jakoscia paliwa :( , czesto nawala uklad chlodzenia co pociaga za soba szereg kolejnych usterek !!!!!!!!
Dziennik kosztów dla Skoda Felicia I Hatchback 1.3 68KM 50kW
9,2
~Grand_Hell
Hatchback 1.3 68KM 50kW
Ludzie piszą że się im ciągle psuje ale czego oni się spodziewają? Auto ma swoje lata, a oni ciskają tyle ile się da niezależnie od nawierzchni, nie dbają o silnik, zawieszenie itd. Wystarczy robić przeglądy i pilnować wszystkich rzeczy eksploatacyjnych.
Skoda Felicia I Hatchback