Lista ocen Skoda Octavia I Hatchback (481) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 630 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciej
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Nie było tego aż tak dużo biorąc pod uwagę 12lat użytkowania. 3mechanizmy szyb. W ASO 400zł. 2x dałem się naciągnąć, a za ostatnim razem zamówiłem przez internet 100zł i sam założyłem. Poza tym jeszcze włącznik świateł awaryjnych (to była makabra, bo cały czas w aucie było słychać dźwięk od świateł awaryjnych tyk,tyk,tyk).
~Boolean
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Napiszę co pamiętam. Trochę tego było, ale bez jakiejś uciążliwości znacznej. Rozłożyło się to na wiele lat użytkowania. Padł mi wyłącznik świateł, manetki do kierunkowskazów, elektryczne podnośniki obu tylnych szyb i z przodu pasażera - do tego to chyba miałem pecha:) wysiadlo otwieranie wlewu paliwa.
~Rafał
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Nie jest niezawodny - a to nawalą styki przy kontrolce, a to podświetlenie deski czasem się wyłączy, zapychają się wężyki na płyn do spryskiwaczy. Boli brak regulowanych lusterek (choć w zamian mają dobre kąty), plastik się telepie (jak to u diesla). Ale ogólnie - nie ma co się psuć. I chwała za to.
~Koto111
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Niemiecka tandeta, trzeszczące plastiki wykończenia, przecierające się wykładziny i tapicerka fotela, zepsuta regulacja lędźwiowa fotela, odpadająca klamka drzwi (ta z otwieraniem szyb), popsuty przełącznik regulacji el.lusterek, posuty wkład stacyjki,zepsute podgrzewanie tylnej szyby.
~Paweł81
Hatchback 1.6 101KM 74kW
Sypie się na potęgę. Auto na podzespołach VW, który już dawno obalił mit niezawodności. A Skoda chyba jest robiona z części, które nawet odpadają podczas wewnętrznej kontroli jakości w fabryce VW. Liczba drobnych usterek jest wprost proporcjonalna do ilości części z których jest zbudowany ten \"samochód\".
~krakus
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
auto idealne jako służbowe!!! ja go katuję a ono dalej jeździ.centralny raz się zaciął,Na temat elektroniki to się nie wypowaiadam-mam \"gołą wersję\" bez ABS, elektryki i innych bajerów.Dla tego też w mojej bryce nie ma co się psuć. Co dwa , trzy lata akumulator pada-podobno w tych modelach to norma.
~tarrat
Hatchback 1.6 75KM 55kW
jakaś gumka przy stabilizatorze (15zł z robotą) i opadające wskazówki zegarów - ponoć norma w tym modelu (od 200zł do 300zł w zależności od fachowca) ja dałem 270zł i jestem zadowolony. Narazie nic więcej to raczej niewiele jak na 117k km przebiegu. Pomijam normalne części, płyny eksploatacyjne.
~LAURIN & KLEMENT :)
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Przez te 7 miesięcy użytkowania NIC Jedynie jakiś amortyzatorek w silniku mi juz słychac więc bede musiał wymienic. Szacowany koszt części ok 300 zł. Był bym zapomniał wymieniłem jeszcze świece żarowe koszt 30 zł sztuka oryginał. Bede musiał również wymienic akumulator bo jest od nowości.
~smiley
Hatchback 1.9 TDI 101KM 74kW
tutaj juz w ciagu 6 miesiecy zawiodlem sie raz i daje 3, poniewaz zacial sie czujnik hamulca recznego i caly czas mi pikalo pomimo wylaczonego hamulca recznego. do tego byla niedziela i w zadnym warsztacie mnie nie chcieli przyjac, i 300 km drogi przebylem slychajac tego nieprzyjemnego odglosu.
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia I Hatchback
6,3
8,4
10,3
~elpolacco
Hatchback 1.9 TDI 130KM 96kW
Silnik pomimo przebiegu 222 tys.km nie bierze oleju. Spokojnie mu wystarcza to co mu zalewa się przy wymienianie co 10 tys.km. Z awaryjnych drobiazgów to standardowo zamek w drzwiach - zimne luty które trzeba poprawiać lub wymienić zamek na nowy za ok. 75zł.
Skoda Octavia I Hatchback