Lista ocen Skoda Octavia I Hatchback 1.6 75KM 55kW 1996-2001 (62) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mateusz_empi
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Czasami mam problem z włożeniem 1 lub wstecznego ale z tego co się orientuję jest to wina cylinderków czy tłoczków.. po prostu żeby włożyć jedynkę to muszę podpompować sprzęgłem i \"gro\" ;D Podejrzewam że skrzynia też jest z golfa a w taty golfie ledwo wejdzie pierwszy bieg więc nie jest aż tak źle. Po przyzwyczajeniu się nie przeszkadza mi ta mała niedogodność.
~gfeliksiak@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 75KM 55kW
padłą skrzynia biegów po 118000 km podobno jest to czeste w samochodach koncerny VW przynajmniej tak twierdzi moj mechanij i serwis nie oficjalnie powiedział że to się zdarza ( tłumacząc na polski , "takie hu.....owe elementy dają do tych mechanizmów") z tego powodu nie kupię już skody a miałem zamiar kupić nową trzeba będzie przyjżeć sie ofercie toyoty
~Zbys taxi. masz uwagi napisz zbys7@o2.pl
Hatchback 1.6 75KM 55kW
TRAGEDIA!!! pierwsza padla po 100 tys.(wyciek oleju, zerwane nity dziura w obudowie) po 60 tys od naprawy zaczelo sie wycie na kazdym biegu, padly lozyska wyrwany kawalek obudowy. Druga z 2001 po 20 tys zaczyna wyc i halasuje na luku w lewo. TRAGEDIA!!!
~biedny, zacofany ale ładny i inteligentny
Hatchback 1.6 75KM 55kW
W zasadzie o dynamice można powiedzieć tylko tyle że występuje na biegu nr I, II i jakby się uparł III, pozostałe biegi służą do "nabierania prędkości". Skrzynia działa bez zarzutów, nie psuje się i chodzi lekko.
~2pac
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Jak u wiekszosci, sa delikatne problemy z jedynka, trzeba pozadnie przesunac w lewo. Czasem nie do konca wchodzi wsteczny i trzeba wrzucac go po dwa razy. Ogolnie biegi dobrze rozplanowane, troche slabe przyspieszenie na trojce.
~WWW
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Najpierw były problemy z "3" - usłyszałem w Skodzie, że "dotrze się", terzaz sa problemy z "2", "3" a nawet "5". W ASO twierdzą, że to nie skrzynia, regulowali cięgła, ale to nic nie dało. Wybieram się na wymianę tego cięgła.
~volskodsaab
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Bardzo bobra skrzynia biegów idealnie zhrana z tym silnikiem samochód ma doskonałe przyśpieszenie jak na taką moc i ładnie ciągnie nawet przy wyższym biegu z mniejszej prędkości
~kaxik
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Kolejna mocna strona Octavi bardzo dobra skrzynia nawet przy 75 konnym silniku samochód jest zwawy i ma kopniaka a wydawało by sie że bedzie mułem ale na kazdym biegu ma zrywa.
~karas
Hatchback 1.6 75KM 55kW
no niestety skrzynie biegow niesa najlepsze nie mozna sobie pozwolic przy nich na nerwowa jazde ale jak jezdzi sie spokojnie nie warjacko nie powino byc klopotow
~djdejvidczenko
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Nie było problemów z wrzucaniem biegów, choć czasem przy srogich upałach trzeba było użyć trochę siły. Za to zgrzyta czasem podczas wrzucania wstecznego
Skoda Octavia I Hatchback