Lista ocen Toyota Avensis II (840)

~zz11zz@poczta.onet.pl
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Psują zadowolenie z użytkowania samochodu uciążliwe drobiazgi, których Toyota nie dostrzega i nie eliminuje w bieżącej produkcji. Brak należytej dbałości o szczegóły kłóci się z lansowanym wizerunkiem marki. Na szczęście serwis (Toyota Fietz Poznań) poważnie podchodzi do problemu i nie zbywa klienta stwierdzeniem - to taki "urok" tego samochodu. Jednak bez udziału producenta serwis ma bardzo ograniczone możliwości skutecznego działania.
3,1
~-
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Ogólnie jestem bardzo niezadowolony z wysokiej, wbrew oszukanczym slogonom relamowym, zawodności tego wozu. Może aktulanie produkowane egzemplarze są pozbawione części wspomnianych wad. Z drugiej strony wóz jest bardzo luksusowo wykończony/wuposażony.
2,5
~nadzorca@poczta.onet.pl
Sedan 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Z uwagi, że kupiłem Avensis w najbogatszej wersji uważam,że Toyota straciła dużą ilość stałych klientów. Nie dziwię się, że przy najnowszym modelu tyle uwagi poświęcili na wyciszenie i układ jezdny. J chyba już nigdy nie wrócę do Toyoty bo wypuszczając ten model którym jeżdżę, zadrwili sobie z klientów.
~bbiek@op.pl
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Ogólnie auto bardzo ciekawe biorąc pod uwagę estetykę, prowadzenie, pojemność wnętrza. Wcześniej miałem Omegę B. Avensis w pewnych kwestiach jest lepszy od Omegi w innych jej nie dorównuje. Ogromny minus Avensis to tragiczna jakość i brak odporności na zarysowania plastików wyściełających część bagażową (kombi). Używanie fabrycznej rolety powoduje powstawanie na wspomnianych plastikach niemożliwych do usunięcia otarć i zarysowań. Obicie...
4,1
~pawel
Kombi 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Całe auto oceniam na mocną 4. Nie poszalejecie ale też nie zawiedzie was. Bezpieczne dobrze sie prowadzi.
~kamry
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Planując zakup samochodu nie brałem pod uwagę Toyoty Avensis. Trafił się jednak dość pewny egzemplarz, więc zdecydowałem się na zakup. Po ponad roku użytkowania ogólnie jestem bardzo zadowolony z samochodu. Najważniejszą jego cechą jest bezawaryjność. Tu nic niespodziewanego mi się nie przytrafiło, no może poza regulatorem napięcia, akumulatorem i cewką. Pozostałe usterki tak, jak wszędzie. Słyszałem o problemach z pobieraniem oleju przez te...
~kierowca toyoty
Hatchback 2.0 D-4D 116KM 85kW
Gdyby nie problemy z układem kierowniczym to Ave można uznać za dość zmyślnie skonstruowane wozidło, w sumie prowadzenie tego auta może sprawiać przyjemność, dobre szczególnie na długie trasy.
~Walenty
Sedan 2.2 D-4D 177KM 130kW
Auto o niepozornym wyglądzie z zewnątrz. Rozpieszcza kierowcę swoimi parametrami jeżeli chodzi o silnik i wyposażeniem wnętrza szczególnie w wersji Prestige! W swoim czasie jeden z mocniejszych diesli dostępnych na rynku. BMW było nie raz zaskoczone
~maciekson_85
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Auto kupione rok temu, przejechane prawie 15k km. Jestem zadowolony. Wyposażenie SOL+, czyli m.in. podgrzewana szyba na wysokości wycieraczek, podgrzewane fotele, czujnik zmierzchu/deszczu, spryskiwacze lamp przednich, warto szukać lepiej wyposażonych modeli niż Terra i Luna. Ważne by interesując się kupnem benzyny kupić model poliftowy - naprawiono wówczas problem nadmiernej konsumpcji oleju jak i kilka innych problemów wieku dziecięcego....
~RADOSŁAW
Sedan 2.0 VVT-i 147KM 108kW
technicznie nie mam się do czego przyczepić. Ma wszystko to czego brakowało mi w Hondzie.Poprawne auto za dobre pieniądze tylko nieco nudne na dłuższą metę. Bardzo dobre na długie trasy i poza miastem. W jeżdzie po Warszawie nieco doskwiera spalanie