Lista ocen Toyota Avensis II Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW 2002-2009 (66) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sebaq
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Jak na tą wielkość auta i automat uważam, iż najlepsze w klasie. W mieście spokojnie mieszczę się w 10l. Na CPNie raz mi wyszło 9,5l/100km. Zaskakująco mało na trasie. Przy stałej prędkości 120km/h komputer zszedł ze średnim spalaniem do 6,2l/100km! Przy 140-150 na stacji wyszło 7,5l. Po przesiadce z Primery 1.6 jestem zaskoczony, iż spalanie wzrosło tak niewiele w porównaniu do Nissana Średnio jakieś 1 litr więcej w mieście i 0,5l na...
~axl79
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
I tu jest pole do popisu dla tego samochodu niesamowite jak się trzyma prędkość poiędzy 90-110 km/h auto przy jedenj osobi spali 6L może czasem mniej,przy 3 osobach i tej samej prędkości max 6,4L niestety miasto to nie jest tak miło 8-10L musi wypić jak by nie patrzeć to jest 1.8 silnik a auto duże. Ale uwarzam że i tak nie jest źle a nawet bym powiedzął że jest bardzo dobrze nie warto przerabieć na LPG jak ktoś robi do 20tys km rocznie.
~Tomasz
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Przegłady sa drogie w Toyocie ,ale o tym wiem z doświadczenia. Szkoda że roboczogodziny w warsztacie są mocno naciągane-skoro na wymiane oleju i filtra po 15 tys km przwidziano 2,5 roboczogodz.-to auto na podnosniku bedzie wisialo az minie przepisowy czas i dealer z czystym sumieniem wypisze nam rachunek. Chociaz biegły mechanik zrobiłby to z okładem w 40 minut.
~pozdrawiam TOYOTOMANIAKÓW
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
ceny podzespołów oszałamiające np.filtr kabinowy-230pln,kolumna kierownicza 5800pln,wkład lusterka zewnętrznego -to tylko ta szybka-330pln,reflektor 1300pln,przeglądy co 15000(konkurenci z przodu),wielu elementów np.klipsów i drobnych detali nie dostaniemy inaczej jak w całym podzespole itd.gdyby jeszcze się nie psuł to bym nie biadolił ale to jest wyrób z Angli i to mówi wszystko
~damiano_z
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Trudno mi pisać o kosztach utrzymania, jak od 10 lat leję tylko paliwo i zmieniam olej. Brak jakichkolwiek kosztów dodatkowych. Auto po 140 tys. i 9 latach użytkowania ma wszystkie oryginalne części, poza końcówkami drązków stabilizatorów. Zarówno akumulator, jak i klocki hamulcowe.
~$$ M.H $$
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Jak na 6 tys. zrobionych kilometrów muszę przyznać że jestem zadowolony, jeżdżę głównie w cyklu poza miejskim więc omija mnie częste stanie w korkach. Jak narazie średnie spalanie przy normalnej jeździe w cyklu poza miejskim nie przekroczyło 8 L/100 w cyklu mieszanym do 9 L/100.
~arek
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
mam toyote od 5lat i rzeczywiste spalanie tego samochodu to w granicach 6,5l do 7,5l. nie zauważyłem różnicy przy spalaniu zimą czy latem. a takze przy nowych czy tez zużytych oponach. jazda tym samochodem potrafi sprawiać przyjemność!
~Szymon.M.
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Jak na osiągi jakie oferuje samochód to jest naprawdę dobrze - zwłaszcza na trasie i to nawet przy dynamicznej jeździe. W jeździe typowo poza miastem, nie po autostradach i drogach szybkiego ruchu spalanie można naprawdę pozytywnie zaskoczyć.
~boziek
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Jak to Toyota. Autoryzowane serwisy się cenią. I przegląd 700 zł, drugi pewnie koło 1100-1200 zł. Filtr przeciwpyłkowy jak juz pisałem 180 zł ... nie sprawdzałem co mnie jeszcze czeka. Pewnie słono zapłace za wymiane żarówek jak sie przepalą.
~niezadowolony
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
zużycie średnio 9 l.ale przeglądy co rok to naciąganie klienta ceny części dużo droższe niż u konkurencji,wydaje mi się ,że nawet szybko ścierające się klocki są specjalnie dobrane aby je często wymieniać,a olej niby longlive a wymieniamy co 15000
Toyota Avensis II Sedan