Lista ocen Toyota RAV4 III (242)

~bromek
MPV 2.0 i 16V 152KM 112kW
Jeżdże Rav4 bardzo krótko, ale samochód zaskoczył mnie wygodą w prowadzeniu/automatyczna skrzynia biegów/,zwrotnością, w stosunku do poprzedniej wersji silnika mniej paliwożerny.W wersji ze skórzaną jasną tapicerką wygląda na prawdę elegancko, środek cieszy oko.Za wcześnie jednak na obiektywną ocene niezawodności, sporo jest elektroniki...
3,2
~zzzzzz
MPV 2.2 16V D-4D 136KM 100kW
niestety po avensisie jestem zawiedziony,komfort jazdy duzo gorszy,bardzo dobry serwis w Opolu u Szica,ktory goraco polecam
~DJ
MPV Facelifting 2.0 Valvematic 158KM 116kW
Super niezawodne auto, może nie ma tych wszystkich bajerów, które posiadają obecne zabawki na 4 kołach, ale jest niezwykle tania w eksploatacji - mimo że benz. spalanie 7-8 l/100km, poza tym tylko bieżące przeglądy, oleje, filtry, klima, opony
2,2
~TomP
MPV 2.2 16V D-4D 136KM 100kW
Po 43 tysiącach i paru miesiącach od końca gwarancji , pomimo stosowania się do wszystkich zaleceń Toyoty, regularnych (niezłe płatnych :) ) przeglądach w ASO :( , rozleciała mi się turbina na zwykłej drodze, w trakcie powrotu z wakacji z Mazur :(. Swojej winy w tym nie widzę, bo o auto zawsze bardzo dbałem. Liczcie się wiec z tym, ze płacąc za niezawodność Toyoty przepłacacie. Mnie to kosztowało prawie 8 tys. zł. i kilka dni przerwy w podróży... (Silnik)
~Mieciu
MPV 2.0VVT-i Multidrive S 158KM 116kW
Bardzo fajny samochod szczegolnie wersja z 2009 roku po pierwszym lifcie. Spalanie jak na 2.0 benzyne bardzo niskie. Audi A3 125km duzo wiecej palilo, a toyota po przecież dosc duze rodzinne auto z napedami i duzo mocniejszym silnikiem. Ogolnie auto bezawaryjne, lac paliwo i jechac. Kupilem auto pod lpg jednak ze wzgledu na spalanie nie ma sensu zakladac. Trasa polska-chorwacja 6.9 l/100, a to przecież suv w benzynie.
3,3
~Julian
MPV 2.2 16V D-4D 177KM 130kW
Manualna - można się namęczyć częstą zamianą 6-cioma biegami. Szkoda że silnik 177KM nie ma automatycznej skrzyni biegów (Skrzynia biegów)
MPV 2.2 16V D-4D 177KM 130kW
Na tyle pownino byc wiecej miejsca, 4 osoby podróżuja w komfortowych warunkach dla 5 jest juz nieco ciasniej. (Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów)
~Mac
MPV 2.2 16V D-4D 136KM 100kW
raz siedziałem za kółkiem 23 godz.i wysiadłem niepołamany (Ergonomia)
~Maciej
MPV 2.0VVT-i Multidrive S 158KM 116kW
Super samochód, tylko tankowac i jeździć, należą się podziękowania dla toyoty za fajny silnik i cvt, może nie jest to rakieta ze startu ale już od 40 km/h autko fajnie przyspiesza do 160km/h ,180km/h to juz trochę bryła suva zaczyna być odczuwalna . Ogólnie smiga się bezawaryjnie i bezpiecznie, a na alpejskich podjazdach bardzo umila jazdę tryb sport zwiększający czułość nogi na gaz.
~Maciek Komanski
MPV 2.0VVT-i Multidrive S 158KM 116kW
Smiesza mnie opinie na temat sztywnosci zawieszenia w zakretach i duzym spalaniu! Auto jak na swoja wielkosc i wysokie opony a zakretach prowadzi sie rewelacyjnie, to nie jest sportowe coupe tylko rodzinny suv. Co to spalania to tez reweja a osiagi wcale sie nie odbiegaja od przednionapedowych osobowek 160km/h na budziku podczas wyprzedzania to moment.