Lista ocen Volkswagen Bora Kombi (39) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~thompson
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Jeśli chodzi o spalanie to w trasie do 100km/h około 5,5 litra. Spalanie w mieście około 7,5 litra - uwaga! Nie jest to samochód z tym silnikiem do miasta. Diesel kocha długie trasy i jazda tylko po mieście mija się z celem. Spalanie na A4 do 130km/h około 5,7 litra Spalanie między 120 a 140 km/h około 6 litrów Spalanie między 140 a 160 km/h około 6,1 litra więc niewielka różnica a przyjemność z jazdy olbrzymia. Długo zastanawiałem się...
~Jackowiak
Kombi 2.0 115KM 85kW
Skąd te dane w raportach spalania na tej stronie? Chyba z instrukcji obsługi albo wyświetlacza. Dlaczego mi NIGDY nie zszedł poniżej 10l/100km (zawsze obliczam z górnicy dolewania). Mi przy prędkościach ok 110km/h zawsze pali ok 11 l/100km. Jak szybciej to spokojnie łyknie 12l i nawet sobie wyrzutów nie robi a Wam pali 6? Chyba że połowę drogi pchacie. Oczywiście rano na ironię na wyświetlaczu mnie wita wskazanie 8,2 l/100 :)
~Fanvan
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Regularnie pokonuje trasę 70km. W porównaniu do mojego poprzedniego samochodu niebo a ziemia. Poprzedni mimo małego silnika benzynowego 1.1 palił na trasie 6-7l /100km. przy bardzo oszczędnej jeździe i nie dynamicznej potrafię zejść poniżej 5l. Potwierdzam tym że na wyczyszczonym baku a raczej wysuszonym do którego nalałem 6l przejechałem ponad 100km.
~malenky
Kombi 2.8 V6 4motion 204KM 150kW
2.8 droższe w utrzymaniu niż standardowa Bora...np rozrząd ok 3000zł bo trzeba wyjąć silnik...tylnie zawieszenie wielowahaczowe też czasami trzeba coś zrobić...oleje w mostach i haldexie...no napewno koszt utrzymiania o połowe wiekszy niż zwykła Bora do tego pali jak smok....w miesie 15 litrów
~Henry
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
Powiem szczerze nie wierzyłem wskazaniom komputerka na temat spalania w tym 10-cio letnim aucie , ale po zatankowaniu do pełna , przejechaniu 500 km (jazda ekonomiczna bez szaleństw) i ponownym zatankowaniu okazało się to ku mojemu zdziwieniu i zadowoleniu prawdą
~ARTI_ONE
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
Spalanie w mieście mogło by być mniejsze gdyby po mieście można było jechać a nie stać w korkach.Poza miastem na trasie rewelacja przyspiesza jak pocisk i prawie nie pali, wynik 4,6 osiągąłem na 6 biegu przy 120Km\\h na odcinku około 80km.Preglądy i naprawy wykonuję sam.
~kozaczi@o2.pl
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
Trasa: niewiele poniżej 5l przy średniej 120-140kmh Miasto: 6,5-7l Obydwie wartości z włączoną klima na maksa chłód, średnie spalanie 50/50 miasto trasa wyszło mi 6,3l z tym że jezdze po trasie przewaznie 130-140kmh, jestem przekonany ze mógłbym średnio zejść do 5,5litra
~Marcin
Kombi 2.8 V6 4motion 204KM 150kW
No i tutaj juz nie jest tak wesolo. Wiadomo to jest VR6 i swoje lyknac musi. Srednie spalanie 12l przy oszczednej jezdzie da rade zejsc do 10l. Najgorzej gdy jazda odbywa sie tylko w miescie. Wtedy spalanie srednie skacze nawet ponad 13.5l
~Tomek
Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW
Poprzedni właściciel twierdził, że pali ok. 7l/100km. I naprawdę nie wiem jak to robił, bo ja nie przekrczyłem 5,5l. Fakt, że połowę przebiegu robię na trasie, ale drugą w korkach po mieście (śląsk). Może po prostu jeżdżę ekonomicznie (nie szarżuję).
~Piotrek
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Spalanie fantastyczne. Na trasie bez autostrad spala jakieś 4,5-4,7 l/100km. W Niemczech autostradą (130-150km/h) z włączoną klimą 5,4-5,6 l/100km. Na mieście to już zależy ile korków, najwięcej jakies 7l/100 ale zazwyczaj po Wrocławiu wychodzi mi ok. 6l/100.
Volkswagen Bora Kombi