Lista ocen Volkswagen Golf IV Hatchback 1.6 100KM 74kW 1997-2003 (66) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 97 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~archer
Hatchback 1.6 100KM 74kW
mam klimę, co prawda nie chłodzi, ale wentylacja jest na dobrym poziomie. paskudna przypadłość to taka, że w większości golfów 4 pęka trybik poruszający klapką obiegu wewnętrznego, przez co obieg nie otwiera się i szyby parują. trzeba to wykręcać i sklejać, względnie wzmacniać. jak dla mnie to dość długo samochód nagrzewa się, tymbardziej że to benzyniak.
~Marko
Hatchback 1.6 100KM 74kW
W miarę szybko zaczyna grzać w zimie i można zdjąć kurtkę. Wszystko można wyregulować zgodnie z uznaniem. Niestety gorzej jest w lecie, bo klimatyzacja jest mało wydajna i okazała się awaryjna. Najpierw padła sprężarka, później powstała jakaś nieszczelność i uciekł czynnik. Climatronic też międzyczasie dwa razy się zepsuł.
~Golf 1999 1.6 SR
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Climatronic w moim egzemplarzu działa poprawnie. Przez 6 lat tylko raz uzupełniłem czynnik. Koszt z jonizacją i wymianą oleju 170zł. Gorzej jest z ogrzewaniem. Przy bardzo niskich temperaturach silnik potrzebuje ok 2000-3000 obrotów żeby do kabiny dostało się ciepłe powietrze.
~merc300dd@o2.pl
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Ogrzewanie jest wydajne, szybko \"zbiera\" się od najmniejszych temperatur, jeśli chodzi o Climatronic - nie miałem okazji jeszcze go dobrze przetestować. W moim egzemplarzu często parują szyby i zastanawiam się czy nie jest to wina pękniętej obudowy filtra pyłkowego
~Przemek
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Szyby niekiedy parują, jak w większości aut (zwłaszcza przy dużej wilgotności i różnicy temperatur). Efektywnie pomaga klima. Mam ją w automacie, ale manual spełnia te same standardy. Bez klimy też daje radę. Nawiew jest efektywny jeśli dbamy aby filtr nie był mocno zabrudzony.
~Tomek
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Jazda Golfem bez klimatyzacji w lecie to koszmar, wnętrze samochodu nagrzewa się momentalnie. Nawiew na maksa i otwieranie okien niestety nic nie daje :| Po za tym jak nie ma upałów to wentylacja daje sobie radę. W wilgotne dni szyby nie parują a w zimie mamy przyjemne ciepełko.
~NEVER AGAIN !!
Hatchback 1.6 100KM 74kW
nagrzewa sie szybko i nawet jakoś radzi sobie z zamarzniętą od wewnątrz szybą przednią. wentylacja wystarcza póki sie nie robi gorąco. Klima latem spełnia swoja rolę i nic poza tym. Zimą klimą sie zabardzo nie ogrzejemy i ti jest spory mankament.
~mac62
Hatchback 1.6 100KM 74kW
trzeba regularnie wymieniać filtr kabinowy, w innym wypadku szyby parują i pomimo wydajnego ogrzewania długo nie odparowują ogrzewanie bardzo wydajne, nigdy nie stosowałem ogrzew. na max. nawet w największe mrozy
~Paweł
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Po wymianie filtra kabinowego przestał środek zaparowywać. Oczywiście musowo wersja z węglem aktywnym. Sprawny climatronic dobrze trzyma temperaturę i jest na tyle wydajny, że po prostu cichy.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf IV Hatchback 1.6 100KM 74kW
8,3
9,7
~arbuz
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Wentylacja bez zastrzeżeń. Szyby nie parują. Ale ocenę obniża gorzej jak przeciętne ogrzewanie. Bardzo mało wydajne. Samochód wewnątrz bardzo długo się nagrzewa.
Volkswagen Golf IV Hatchback