Lista ocen Volkswagen Golf IV (592) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 858 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PiotrekM
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Klima trochę wieje - ale ja mam tylko climatic, a nie climatronik. Czyli jest skuteczna, ale można się przeziębić. Jeśli chodzi o ogrzewanie to jest naprawdę dobrze jak na diesel. Szybko się rozgrzewa (w porównaniu z kolegami , którzy mają inne diesle).
~NEVER AGAIN !!
Hatchback 1.6 100KM 74kW
nagrzewa sie szybko i nawet jakoś radzi sobie z zamarzniętą od wewnątrz szybą przednią. wentylacja wystarcza póki sie nie robi gorąco. Klima latem spełnia swoja rolę i nic poza tym. Zimą klimą sie zabardzo nie ogrzejemy i ti jest spory mankament.
~krystek
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
lato z klimatyzacją ok. -ale!!! cena klimatyzacji w volkswagenie niezrozumiała. elektroniczne urządzenie sterujące można kupić na świecie za 10$. myślę, że w Wolfsburgu muszą zarobić na ZUS dla swoich pracowników i zasiłki dla Turków,stąd cena.
~Mareg
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
W dieslach przydałaby się elektryczna nagrzewnica taka jak w niektórych Passatach czy Audi, dogrzewacz płynu chłodniczego (na 3 świece) dużo pomaga, ale żeby zaczęło lecieć ciepło z nawiewu trzeba przejechać pare km.
~jasmin_vivien_fox
Hatchback 1.8 4motion 125KM 92kW
O niebo lepiej niż w poprzednim golfie. Szyby szybko odparowują. Wiadomo- lodówki nie zrobimy z niego w lecie, ale włączam klimę już po około 10 minutach na minimum przy temperaturze ponad 30 stopni na dworze. Więc działa doskonale.
~dixon007
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
jak na tę klasę auta i cenę zakupu oraz rocznik klimatronik działa jak marzenie, ogrzewanie też jest super, silnik Ciepły po 3-4 km, poprzednio jak jeździłem 2.0 TDI w Touranie to ciepło zaczynało lecieć po co najmniej 7-8 km.
~adrep21
Kombi 1.9 TDI 100KM 74kW
Niby niedawno wymieniałem przy okazji rozrządu pompę wody, zmieniłem płyn w chłodnicy i wszystko mi ładnie przeczyścili, ale i tak w zimę trzeba sporo czekać zanim się dobrze nagrzeje, za to klima ładnie chodzi.
~kucyyk
Hatchback 1.9 TDI 115KM 85kW
Golf w zimę grzeje lepiej niż w piecu po 2-3 km jest już przyjemnie. Ja posiadam akurat climatronika to jest wygoda biorę sobie na 20 C i sie jedzie w lato dzięki Klimie jest dobrze nawet bez niej można się obejść
~BART
Hatchback 1.9 TDI 115KM 85kW
w moim mniemaniu bardzo dobrze, klima w lato szybko chłodzi- pod warunkiem ,że się o nią dba . W zimę po około 1,5 km przy mroziku ok. 6 stopni już zaczyna grzać letnim powietrzem, jak już złapie temperaturę to naprawdę SUPER !!!
~niuniek545
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Ja w swoim aucie mam CLIMATRONIC latem klima chłodzi bez zarzutu a zimą grzeje też dobrze. Te auto ma tylko jeden mankament obieg wewnętrzny często pada sterownik i nie spodziewanie parują nam szyby i zaczyna sie problem.