Lista ocen Volkswagen Golf IV (197)

2,8
~Adrian
Hatchback 1.6 100KM 74kW
1.6 8V - może i nie awaryjny jednak to nie jedzie. Na trasie do wyprzedzania to but w podłoge i jest jeszcze za mało. Powiedziałbym że można ten silnik postawić obok 1.4 i będzie to samo - toczenie. Zużycie paliwa zupelnie nie adekwantne do podawanych w specyfikacji (pełny zbiornik wystarczy na 490-520 km max) i nie wówię tu o butowaniu tylko o jeździe jak człowiek nie jak dziadek. Dostęp do świec to jakiś głupi żart. Czeka Cię gimnastyka... (Silnik)
~FanGolfaIV
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Silnik nadaje się również do szybkiej jazdy, niestety wówczas spalanie znacznie wzrasta. Ekonomiczna jazda obniża spalanie. Silnik bardzo dobry, mimo dość dużego przebiegu (ale prawdziwego, bo auto jest w rodzinie od nowości) silnik nie wymaga żadnych napraw. (Silnik)
~Grabpa
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Auto dobre chociaż niepozbawione wad. Na samotne podróże w delegacje bardzo dobry ale gdy trzeba zapakować się z rodzinką na urlop to raczej średni. Pewne i bezpieczne.
3,6
~Taysoni
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Silnik jak na moc 101 KM dobrze rozpędza autko...troszkę słaby na niskich obrotach ...przy większych przebiegach szybko powiększa się jego apetyt na olej (Silnik)
2,7
~posiadacz
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Auto fajne dla kogos kto nie jezdzil lepszym -nie jestem oryginalny ale to prawda. Nie polecam nikomu. A juz nowego to wogole. Awaryjnscia przewyzsza juz nawet auta koreanskie...
2,2
~Jeeż
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Samochód, który obrósł w Polsce mitami o bardzo dużej trwałości oraz niezawodności. Tymczasem Golf czwórka jest już od paru lat autem mającym swoje najlepsze czasy dawno za sobą. A taki stan rzeczy mocno odbija się na bezawaryjności, o której należy zapomnieć. Zaletami są z pewnością: całkiem pakowny bagażnik, niezła pozycja za kierownicą, relatywnie tanie części. I na tym kończy się lista dobrych rzeczy, które można napisać o Golfie.
~Michał
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Jeżdze bardzo dużo, 50tyś km rocznie. Ten samochód nigdy mnie nie zawiódł. Jeżdzi się od wymiany oleju do wymiany oleju. To mój trzeci VW i drygo golfIV. o poprzednich samochodach mam równie dobra opinię. Polecam!
~inferno855
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Jak na marne 1.6 jest naprawde nie źle :) 100 koni szalu nie robi ale rozpędzanie do 100km/h nie zajmuje duzo czasu, silnik charakteryzuje sie wysoką elastycznością w zasadzie od 2tys obrotów mozna sie juz rozpędzać. Jest to 8 zaworowa konstrukcja wiec trzymanie go na 5-6 tys /obr nie ma sensu (Silnik)
~przemek
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Super auto.Polecam jest dynamiczne (1.6) zadnych problemow przy wyprzedzaniu. jak narazie niezawodne. jest bardzo ladne. Oczywisci sa jakies niedociagniecia w szczegolnosci jesli chodzi o szumy przy jezdzie powyzej 100 no i jakies skrzypienia w kabinie.no coz nie ma aut doskonalych.
~goliat
Kombi 1.6 100KM 74kW
za drogi jak na te wyposazenie ktore mam, a brak elektrycznych szyb w VW IV w standardzie to świadczy o niedbałości o klienta przez niemców, jak tak dalej bedą sie sępić to kazdy wybierze co innego, jedyny plus to ze sie nie psuje i jest naprawde ładny.