Lista ocen Volkswagen Passat B3 Kombi (194) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 221 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cook
Kombi 2.0 115KM 85kW
nie wiem jak to zrobili ale ciepłe powietrze leci po 1-2 km, parują tylko ostatnie szybki z tyłu (ale to combi przecież) moim zdnaiem jak na auto z 91 roku - super. Nie mam klimy więc pomaga szyber dach. w zimie w podkoszulce można jeździć ale termostat musi być sprawny, nagrzewnica wyczyszcona i gorące leci !!!! Polecam każdemu wyczyszczenie podszybia (pod plastikową kratką ) pełno tam liści i innego dziadostwa - pomaga !!!
~Janek P.
Kombi 1.6 75KM 55kW
Wentylacja ok. ogrzewanie raczej też, ale mógłby sie nagrzewać trochę szybciej zimą, a latem mieć mniejszą temperaturę tzn. lepsze chłodzenie, dotyczy jazdy w korkach, temp. szybko się podnosi i bardzo często załącza się wentylator ( można wymienić chłodnicę na większą np. z modelu 1,8, nie ma problemu z montażem).
~ŁukaszBP
Kombi 1.6 TD 80KM 59kW
Wentylacja - latem -bez klimy jest znośnie . Zimą jest cieplutko już po przejechaniu ok.pół kilometra ( bardzo krótki obieg nagrzewnicy wnętrza) a po kilometrze jest wręcz nieznośnie gorąco i trzeba zmniejszać grzanie, zauważyłem,że w passatachB4 TDI(1994-1996) grzanie jest mniej wydajne. B.szybko się nagrzewa.
~herbu
Kombi 1.8 90KM 66kW
Jedyny minus za brak klimy, ale w tym modelu to rzadkość, więc trzeba się cieszyć choćby z szyberdachu. Auto szybko się nagrzewa i w zimie nie ma problemów z ogrzewaniem. Schłodzenie auta w upalne dni chwilę trwa, bo z racji dużych przeszklonych powierzchni szybko i łatwo się nagrzewa.
~Kabee
Kombi 1.8 90KM 66kW
U mnie jest coś nie tak z grzaniem - za słabo grzeje ale to nie wina modelu auta lecz problem z moim pojazdem dlatego nie obniżam oceny. Fajny pomysł z wyprowadzeniem kanałów dla pasażerów z tyłu. W lecie klima przeciągowa nie wystarcza a szyber mocno szumi. Kolejne auto obowiązkowo z klimatronikiem.
~Karol
Kombi 1.9 D 68KM 50kW
wentylacja jest po prostu \"za*bista... no ale podobno każdy diesel ładnie daje cieplo :) powiem wam tyle.. jest zima temperatura teraz potrafi spadać poniżej 8 stopni a ja bez kurtki na cieńkim sweterku czuje sie dobrze a to oczymś swiadczy :) latem tez nie narzekałem na nawiew zimna
~www
Kombi 2.0 115KM 85kW
Zimą grzeje b.szybko, klima wzorowo pracuje prawie nonstop doskonale chłodzi , nie wyobrażam sobie tych gorących już prawie tropikalnych dni jakie mieliśmy tego i zeszłego roku bez klimy....ufff.....nie mam za to szyberdachu , ale chyba lepiej bo sie sypały niestety w VW Paskach i Golfach.
~wawrze
Kombi 1.6 75KM 55kW
Bardzo delikatne przełączniki regulacji nawiewów - u mnie brak możliwości przełączenia nawiewu na inny niż szyby, przełącznik mocy nawiewu albo max albo zero. Chciałem wymienić przełączniki na sprawne, ale ciężko takie znaleźć - okazuje się to powszechną usterką w tych samochodach.
~Herbu
Kombi 1.8 90KM 66kW
Ogrzewanie i przewietrzanie samochodu w normie. Pomocny szyberdach regulowany w 2 poziomach. Co prawda nie działają wszystkie prędkości dmuchawy, co podobno jest typowe dla Passatów, ale bardzo prosto da się to usunąć, trzeba tylko znaleźć chwilę wolnego czasu.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B3 Kombi
7,4
9,6
9,5
~Shrek
Kombi 1.8 90KM 66kW
okres zimowy to ciągłe wypawy na narty i zawsze grzeje i jeszcze mnie nie zawiódł po zejściu ze stoku, no i oddzielne ogrzewanie dla pasażerów siedzących z tyłu spisuje się wtedy na medal, a latem, to może brak klimy, choć jak stoi gdzieś w cieniu to spokojnie daje sobie radę
Volkswagen Passat B3 Kombi