Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B3 Kombi

Kulahop, 17 lat temu
Rok produkcji 1993
Volkswagen Passat B3 Kombi 2.0 115KM 85kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Jestem z niego bardzo zadowolony. To mój drugi Passat, wcześniej miałem B3 1,6 TD 80KM. Pozostałem wierny marce. Szukałem 1,8/90KM, ale trafił się 2,0/115 KM i od razu spodobał mi się. Passat B4 jest trafnym wyborem, dla osób, które potrzebują dużego auta, lub jeżdżą w długie trasy. Jeżeli nie chcesz "wozić powietrza" - kup sobie kompakta.
Silnik 2E /115KM jest optymalny do auta o tej masie(kombi).Zdecydowanie lepszy od silników o mocy 90 KM, szczególnie jest to odczuwalne w trasie. Bardzo równomiernie rozwija moc. Max. moment obrotowy przypada na 2600-3200 obr/min. Pracuje równiej niż 1,8/90KM do którego jest często porównywany. Dobrze współpracuje z LPG.
Skrzynia zestopniowana prawidłowo. Na V biegu przy 120km/h jest ok.3200 obr/min - nie trzeba redukować by wyprzedzić. Jak to bywa w Passatach zimna skrzynia potrafi chaczyć przy wrzucaniu wstecznego, ale po rozgrzaniu jest spoko.
Passat słynie z komfortu jazdy jednak Audi jest jeszcze lepsze Długie trasy Passatem należą do przyjemnych. Ceny części - niskie. Nieskomplikowana budowa pozwala na własnoręczne naprawy.
Bardzo dobra widoczność z pozycji kierowcy. Grzane lusterka boczne ułatwiają jazdę zimą.
Wszystko na swoim miejscu. Brak schowka po stronie pasażera (zamiast niego airbag).
Zimą grzeje się szybko. Latem chłodzi-(klima). Nie polecam klimatronika- drogi w naprawie, ale dopóki działa jest ok.
Bardzo przestronne auto. 1500 l po złożeniu siedzeń.
Silniki benzynowe są bardzo ciche. do 160 km/h nie słychać silnika. W każdym Passacie trzeszczy coś w bagażniku - ten typ tak ma. Gorzej jest z dieselami 1,9.
PB95 : miasto - 9,5 trasa 90-100km/h- 7,5 trasa130-150km/h - 8,5 LPG: miasto - 10,5 trasa90-100km/h - 8,2 trasa 130-150 - 9,3 średnia z ostatniego miesiąca- 9,2 LPG/100 km
Bardzo dobry stosunek cena/jakość. Spróbuj znaleźć większe auto w tej cenie - tylko nie porównuj do opli ,czy fordów bo są one dużo droższe w naprawie no i bardziej korodują.
Przepalają się żarówki gł. we wnętrzu auta. podnośniki szyb oraz klamki wymagają smarowania.
Zasze dowozi mnie tam gdzie ja chcę. Brak poważnych awarii.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

7,2