Lista ocen Volkswagen Passat B4 Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1993-1997 (77) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marcin
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
po kupnie wymienilem wszystkie exploatacyje częsci i jak sie o to zadba auto bedzie słuzyc cale lata. -u mnie nie dziala abs- czujnik jest zepsuty ale to wina jego konstrukcji, nie chce mi sie na ten temat rozpisywac, jak komus nie dziala to niech sie zapyta w elektronicznym o co chodzi. -poduszke pod silnikiem tez wymienialem ale czy to jest awaria ?? po 200tys to juz chyba na nią czas. generalnie auto jest super bezawaryjne!!!!!!!...
~Jan
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
W trakcie 2,5 roku i 100 000 km raz wymieniono uszczelkę pod głowicą i nagrzewnicę (to wyjątkowo wredna naprawa, sama nagrzewnica kosztuje grosze, ale do wymiany trzeba rozbebeszyć całą deskę rozdzielczą) uszczelniono silnik. Niestety zbyt późne wykrycie uszkodzonych wtrysków spowodowało poważne szkody w silniku i trzeba było go wymienić. Przed ewentualnym zakupem należy poczytać różne fora internetowe - poważne usterki silnika łatwo jest wykryć.
~jam
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
też jest dobrze, przez rok użytkowania i 26tys km strzeliła uszczelka pod głowicą, a razem z nią nagrzewnica i zbiorniczek wyrównawczy. Przy okazji tej naprawy wymienili mi też rozrząd(jest w nim jedno koło pasowe które podobno jest wadliwe, akurat u mnie się popsuło - koszt prawie 500zł) i regenerowali głowicę(planowanie, dotarcie zaworów, wymiana uszczelniaczy etc) całość kosztowała 2000zł
~mar001
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Niestety ryzyko takich usterek obecnie duze, auta z nieznana historia tylko to poteguja, samochod stary musza byc powazne usterki (turbo pompy abs i hamulcowa, servo, wtryski, ) wszystko to co 10 lat temu bylo w tym aucie uwazane za super , dzisc w 20 letnich egemplarzach dogorywa - ostrzegam
~Camel81
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Poważne usterki wynikają raczej z olbrzymiego wyeksploatowania tych modeli i cofanych po parę razy liczników. I ludzie narzekają, że przy 200.000 - 300.000 padło to lub tamto. A auto ma przejechane blisko 700.000 przy ostatnich właścicielach traktujących samochód jako wół roboczy.
~Suleksson
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Przez cały okres niewiele się psuło. Niestety wracając z drugiego końca Polski wysiadły hamulce w trasie. Koszt naprawy był mały, bo jakieś 250 PLN. Szkoda, że po podniesieniu auta okazało się, że było zespawane z dwóch. Gdyby nie to jeździłbym nim jeszcze lata :(
~radek
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
jak na razie ijak na przebieg ponad 600tyś nie ma żadnej poważnej usterki. tak przebieg oryginalny- auto kupione ponad 8 lat temu z przebiegiem 459tyś i książką serwisowa- auto odkupione od firmy dla tego serwisowane do końca
~diablo231
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Nic sie nie psuje jak napisałem .JEżęli samochod jest odpowiednio eksp[loatowany nic nie pojdzie przed czasem swego zywota a i 110KM wersja jest bardzo niezawodna gdyz od 90KM rozni sie turbosprezarka a nie jak inni cytuja chipem:)
~bartek
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Zaczyna się 8 rok użytkowania passata b4. Śmiało powiem, że auto nigdy mnie nie zawiodło. Pokonałem nim 255000 km, 274000 miał na liczniku, gdy kupowałem. Komentarz uważam za wyczerpany.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B4 Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
6,6
~Krzysiek 26
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Przereklamowane gnijące nie warte tej ceny przecież ono ma już 15 i jeżdzi jak trup. Mimo tego że kosztowało mnie 10000zł kupowałem najlepiej utzymany. NIEPOLECAm !!! Cieszę sie, żę już sprzedałem:)))
Volkswagen Passat B4 Kombi