Lista ocen Volkswagen Passat B4 Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1993-1997 (79) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 78 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Xobis
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Zimą auto grzeje bardzo dobrze aczkolwiek jadąc z pasażerami z tyłu niestety woda skrapla się na szybach tylnych w bagażniku ale nie jest to istotne. Klima bardzo dobra chłodzi w mig na 4 i obiegu wewnętrznym już po chwili było jak w lodówce. Niestety klima teraz się zepsuła i nie wiem co jest przyczyną ponieważ jest czynnik a nie działa.
~jarek1209
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Ogólnie ok. Ogrzewanie i schładzanie (przy pomocy klimy) działa sprawnie. Może przeszkadzać fakt, że na siłę nawiewu powietrza do wnętrza ma wpływ szybkość jazdy. Latem, przy większych prędkościach, kiedy załączona jest klima, robi się za zimno. Doregulowanie temperatury pokrętłem ogrzewania powoduje, że przy mniejszych prędkościach jest za ciepło.
~Piter
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Ogrzewanie jest super . Mam pakiet zimowy z dogrzewaniem płynu świcami żarowymi i jest bardzo fajnie. szybko leci ciepłe pow . zimą. Jeśli chodzi o wentylację latem to jest poniżej krytyki . W wersji bez klimy to porażka. Coś tam dmucha, ale dosyć szybko zaczyna łąpać gorące powietrze z komory silnika .
~Wajkiki
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Co do ogrzewania to jest bdb W zime można śmiało w bokserkach samych jechać:) ale latem w modelu bez klimy idzie sie udusić i stety nawet ustawienie wentylacji na maximum chłodzenia na niewiele sie tutaj zdaje Zbyt dużo czarnego plastiku który badzo szybko sie nagrzewa...
~MrQspy
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Ogrzewanie bez zastrzeżeń, grzeje aż miło. Do tego podgrzewane siedzenia robią robotę. Jedyny minus to słabe uszczelnienie. Spotykałem się z tym również w innym passacie, więc to raczej nie kwestia tylko mojego egzemplarza. No chyba, że obydwa to przypadki :)
~Sławek
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Nie mam klimatyzacji. I to jest jego największa wada. Po za tym poprawnie. Ogrzewanie bardzo dobre, w zimie szybko się nagrzewa i dobrze grzeje. W lecie trochę gorzej z wentylacją, trochę załatwia sprawę szyberdach i elektryczne szyby.
~Radar, radar@plusnet.pl
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Bardzo wydajna klimatyzacja, dzięki dodatkowym świecom grzejnym ogrzewanie szybko zaczyna grzać po uruchomieniu silnika zimą. Niestety trochę parują boczne szyby w tylnych drzwiach w czasie deszczu przy wyłączonej klimatyzacji.
~Jan
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Wentylacja i klimatyzacja wydajne. Ogrzewanie też, ale w duże mrozy silnik nagrzewa się długo (przy -30 przejechałem 20km zanim osiągnął temperaturę roboczą, oczywiście ciepło w kabinie robi się szybciej).
~maca
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Tutaj duży plus. Klima latem szybko daje sobie radę z chłodzeniem, a zimą po przejechaniu około 5km sauna dosłownie. W Hondzie było podobnie tyle, że wszystko działało lepiej i szybciej :-)
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B4 Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
6,6
~Grzegorz
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Wszystko jest oki tylko za jednym mankamętem...problemy z przełącznikiem nawiewu(po jakimś czasie zaczeł się przetapiać przełącznik i dmuchawa juz nie pracowała normalni.
Volkswagen Passat B4 Kombi