Lista ocen Volkswagen Passat B4 (153) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 206 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Sedan 1.8 90KM 66kW
I to jest wielki plus tego auta. Zawieszenie w porównaniu do B5 wytrzymuje dwa, a nawet 3 razy dłużej. Żeby wymieniać coś poza częściami eksploatacyjnymi to naprawdę trzeba katować i jeszcze się postarać. Piątka jak nic.
~bartek
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Zaczyna się 8 rok użytkowania passata b4. Śmiało powiem, że auto nigdy mnie nie zawiodło. Pokonałem nim 255000 km, 274000 miał na liczniku, gdy kupowałem. Komentarz uważam za wyczerpany.
~kowal
Kombi 2.0 115KM 85kW
sprowadziłem osobiści i z tego co zrobiłem to pasek wspomy ,olej filtr oleju ,termostat klocki i rozrusznik kupiłem drugi uzywke bo kupiłem z padniętym i zosał mi rozrząd a takto autko lata
~Krzysiek 26
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Przereklamowane gnijące nie warte tej ceny przecież ono ma już 15 i jeżdzi jak trup. Mimo tego że kosztowało mnie 10000zł kupowałem najlepiej utzymany. NIEPOLECAm !!! Cieszę sie, żę już sprzedałem:)))
~kuba
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
czasem odmawia posłuszeństwa, wymieniłem już chyba wszystko co się dało... zaczynając od pompy paliwa poprzez rozrusznik i alternator na sprzęgle kończąc.... potrafi niestety być awaryjny
~W1SN14
Kombi 1.8 90KM 66kW
Przy silniku nic nie robiłem, nie dolewałem płynów i oleju, czysty suchy. Wymieniłem jakieś tam czujniki absu i to wszystko, nie było sutuacji żeby samochód odmówił posłuszeństwa.
~Barney
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
w ciągu roku wysypała mi się pompa klimatyzacji, pompa sprzęgła 3 razy(oryginał), wysprzęglik (oryginał) sprzęgło (oryginał) wszystkie paski (bosch) i skrzynia biegów.
~Jędrzej83
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
w trakcie 5.000 km tylko standardowa wymiana rozrządu, pompa wody cały czas sztywna jak nówka, łozysko z tyłu mi huczy, ale to żadne koszta.silnik suchutki po 272 tys. km.
~Grzegorz Kulesza
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Jedyna poważna usterka to pęknięta guma od intercoolera. Nowa w serwisie to wydatek ok 250zł. Podobno pękają czsami. Ja zastosowałem zamiennik z innego auta, i nic się nie dzieje.

Volkswagen Passat B4 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~kugr
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Brak. Wymieniłem sprzęgło, chłodnicę (żona wjechała na słupek) rozrząd ale to uważam normalne części eksploatacyjne, wymieniane niezależnie od marki.