Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

nicckus, 14 lat temu
Silnik 1.8 T 20V 150KM 110kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.8 T 20V 150KM 110kW 1997-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Nie jest tak kruche jak ludzie mowia. Ja narazie wymienilem tylko jeden wahacz. Spodziewalem sie lawiny napraw po tym co czytalem a tu jest ok :)
Przeniesienie napędu : kolo 2masowe. zabolalo jak trzeba bylo wydac 1,5k, najgorsze ze nie jestem przekonany czy nie zostalem oszukany, mozliwe ze nie trzeba bylo wymieniac
Inne : lpg - jak nie zalozysz dobrej instalacji, to bedziesz mial problemy. Ew. wymien graty na nowe a nie baw sie z tym tak jak ja. Nareszcie jest ok.
nie jest zle, wydalem sporo pieniedzy ale mysle ze pojezdze nim bez wiekszych napraw.
Co do kultury pracy to moge mowic w samych superlatywach. Cicho, ladnie pracuje, w samochodzie slychac tylko cykanie ;) CO do elastycznosci... auto nie jedzie gdy nie bedzie na odpowiednich obrotach. Zaczyna zyc ok ok 2.5k obr/min
Wszystko ok. Ciezko mi powiedziec cos wiecej, chodzi poprawnie. Biegi wchodza leciutko z charakterystycznym kliknieciem :D 3ka mogla by byc troche dluzsza.
To jest auto na trase. Zawieszenie niezle tlumi nierownosci naszych drog. Jezeli jestem na 15\" felgach to buda strasznie plywa ale lepiej zawieszenie tlumi nierownosci. Przy szybszym pokonywaniu zakretow kladzie sie na boki chyba za bardzo. Za to przy 16\"felgach( 205.55.16 TOYO) juz jest duzo lepiej. Nie plywa tak w lukach, moze troche rozej tlumi nierownosci ale cos za cos.
Wszystklo poprawnie. Szkoa ze poskapili na prawym lusterku i zrobili je takie male ale da sie do tego przyzwyczaic i nie sprawia zadnych problemow. Przydal by sie czujnik parkowania z tylu bo w zimie mozna sobie nieco poobijac/porysowac tyl przez dojezdzanie do zasp( parkowanie itd)
Wszystko na swoim miejscu, przycisk awaryjnych powinien byc jednak troche blizej dloni kierowcy.
Wszystko gra, chodzi jak nalezy, w miare szybko sie nagrzewa, jak i w miare szybko zaczyna chlodzic. u mnie nie zauwazam ubytku plynu chlodzacego klime.
Sporo przestrzeni i na nogi i na glowe.
Szalu nie ma. moglo by byc lepiej. Nie slychac zbytnio odglosow ulicy ale cichutko tez nie jest. Przy wyzszych predkosciach (200km/h) juz czuc szum. O otwieraniu okien powyzej 100km/h nie ma mowy bo glowe urwie :D
miasto benzyna: 12l/100 miasto gaz : 15l/100 trasa gaz (ok 130-150km/h) 13l/100 trasa benzyna ----//---- ok 8l/100 moglo by byc lepiej ale... nie jezdze wolno i lubie sobie pozwolic docisnac gaz. Nie jestem z tych kierowcow ktorym zalezy na minimalnym spalaniu i ktorzy konkuruja ktory mniej spali. Lubie jezdzic a nie oszczedzac.
Czujnik temperatury zewnetrznej byl do wymiany czujnik temperatury plynu chlodzacego 2 termostaty zarowki mijania padla wycieraczka tylnia, musze sie wziac i naprawic poducha pasazera zaczela swiecic od tak:/ pekla klamka schowka - musialem naprawic cewka koszt 50 zl ;)
w zasadzie zadnych usterek ktore uniemozliwily by mi kontynuowanie jazdy wszystkie rzeczy robie na biezaco, nie czekam az sie cos rozsypie. np sprzeglo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 20V 150KM 110kW [l/100km]

11,6